Engelli Köpeğine Gözü Gibi Bakıyor...

Bodrum’da yaşamını sürdüren Mehmet Ulumeriç adlı vatandaş, geçtiğimiz yıl bir otomobilin çarpmasının ardından sol ön bacağını kaybeden köpeğine gözü gibi bakıyor

Engelli Köpeğine Gözü Gibi Bakıyor...

Bodrum’da yaşamını sürdüren Mehmet Ulumeriç adlı vatandaş, geçtiğimiz yıl bir otomobilin çarpmasının ardından sol ön bacağını kaybeden köpeğine gözü gibi bakıyor. Köpek, Ulumeriç'in komşularının da ilgi odağı durumunda.

Tugutreis Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl bir otomobilin çarptığı Ulumeriç’e ait köpek ağır şekilde yaralandı. Sol ön ayağı aracın altında kalan köpeğin bacağı kesilmek zorunda kaldı. Tedavisinin ardından yeniden sağlığına kavuşan köpek, 3 bacağıyla yaşamına devam ediyor. 7 yıldan beri köpeğe bakan Ulumeriç ise günde 2 defa gezintiye çıkardığı köpeğine gözü gibi bakıyor. Talihsiz köpek, komşularının da ilgi odağı oluyor. Komşuları da köpeğin ihtiyacını karşılamak için elinden geleni yapıyor. 

Biri engelli 2 köpeğiyle gezinti yapan Mehmet Ulumeriç, “Engelli köpeğimiz 7 yıldır bizde. Geçen yıl bahçeden yolun karşısına geçmek isterken gece araba çarptı. Sol lifi koptu. Dolayısıyla sol patiyi kesmek zorunda kaldık. Fakat halinden memnun. Sağlığı da yerinde. Hopluyor, zıplıyor, yiyor, içiyor. Sabah akşam geziyoruz. Komşularımız da onun bu halinden dolayı yardımcı oluyorlar. Devamlı mamam veriyorlar. Bazen yemesi gerektiğinden fazla mama yiyor” dedi. 

Hayvanseverlere de mesaj veren Ulumeriç, “Eğer gerçekten hayvan seviyorlarsa sakatlığına bakmasınlar. Çünkü bunların daha çok yardıma ihtiyacı var. Böyle bir yardımda bulunurlarsa çok iyi bir iş yapmış olurlar. Çünkü hayatı bu şekilde tek başına götürmesi zor. Bir anlamda olaya samimiyet testi gibi bakıyorum” şeklinde konuştu.