Emniyet Müdüründen Gençlere Konser ve Konferans...

Emniyet Müdüründen Gençlere Konser ve Konferans...
Emniyet Müdüründen Gençlere Konser ve Konferans...
Emniyet Müdüründen Gençlere Konser ve Konferans...
Emniyet Müdüründen Gençlere Konser ve Konferans...
Emniyet Müdüründen Gençlere Konser ve Konferans...

Uzun yıllar terörle mücadele birimlerinde görev alan Emniyet Müdürü, ressam, müzisyen Ahmet Sula, Bodrum’da hem öğrencilere konferans verdi hem de piyano çalıp Türkü söyledi. 

Sergi, konferans, söyleşi ve eğitim faaliyetlerinde, 100 ayrı noktada 70 bin gençle buluşan ve 8'i yurt dışında olmak üzere 34 farklı noktada kişisel resim sergisi açan Ahmet Sula, Bodrum’da “Gençlik Şuur, Özgüven” başlıklı bir konferans verdi. 

Resim, şiir ve kaligrafi alanında eserler ortaya koyup Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) ve Polis Akademisi Başkanlığı’nca kendisine yılın sanatçısı ödülü de verilen 1. Sınıf Emniyet Müdürü Sula’nın Herodot Kültür Merkezi’nde verdiği konferansa Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, emniyet mensupları ve öğrenciler katıldı. 

Mesleki ve sanat hayatı ile Türk ve Dünya medyasının da ilgi gösterdiği Ahmet Sula, konferans öncesi Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Öncelik Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümünün ülkemize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bugün burada buluşmamızın mimarı da Bodrum İlçe Emniyet Müdürümüz Cüneyt Yörükoğlu. Sağ olsun. Ben polis teşkilatında terörle mücadelede, istihbarat birimlerinde yıllarca çalışmış, ülkemizin verdiği mücadelenin farkında olan ve bu alanda onlarca yıldır mücadele veren bir teşkilat mensubuyum. Allah-u Teala’nın pek çok sanat lütfettiği birisiyim. Bunlarla ilgili sürekli, konferans, söyleşi ve sergilerimiz oluyor. Derdimiz, ülkemizin geleceği olan gençlerimize yatırım yapmak. Şuurlu bir nesil olsun, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde verdiğimiz mücadelenin farkında olan, bastığı toprağı bilen bir gençlik olsun diye gece gündüz koşturuyoruz. O yüzden onlarda bir şuur, bir özgüven olsun, bu yaşadıklarımızı okuyabilecek daha geniş bir perspektife sahip olacak bir vizyonu, bakış açıları olsun diye gayretlerimiz oluyor. Burada buluşmamızın sebebi de o.”

Yarın(10 Nisan) saat 11.30’da Trafo Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergisinin de açılacağının bilgisini veren Ahmet Sula, bu konferansta gençlere vereceği öğütlerle ilgili de şöyle dedi:

“Çocuklarımıza hedefleri ne olursa olsun sağlam bir temel üzerine, bir ahlak, bir bakış, medeniyetini tanıma üzerine tesis etmeleri için öğütler vereceğiz. Bizim kendi kültür, sanat ve inanç değerlerimiz üzerine bu temeli atmaya çalışacağız.”

Konferans öncesi salonu dolduran öğrenciler için piyano çalan Ahmet Sula “Uzun ince bir yoldayım”, “Dam üstüne çul serer”, “Gesi bağları” Türkülerini söyledi. Sula’nın performansı öğrencilerden büyük alkış aldı. Ahmet Sula daha sonra “Gençlik Şuur, Özgüven” başlıklı bir konferans verdi.