Dream Yine Yakıt İkmali İçin Geldi...

Bodrum’da geçen Nisan ayında 230 bin litre yakıt ikmali yapılan “Dream” isimli motoryat, bir kez daha yakıt ikmali için Bodrum'a demirledi.

Dream Yine Yakıt İkmali İçin Geldi...

Bodrum’da geçen Nisan ayında 230 bin litre yakıt ikmali yapılan “Dream” isimli motoryat bir kez daha yakıt ikmali için Bodrum'a demirledi.

Dün akşam saatlerinde Atina’dan Bodrum’a gelen Malta bayraklı yat, Paşatarlası mevkisindeki Gemi Yanaşma İskelesi’ne yanaştırıldı. Yer hizmetlerini Sky Marine acentasının yaptığı 106 metre uzunluğundaki mega motoryata, 8 tankerle 230 bin litre akaryakıt ikmali yapılmaya başlandı. Yakıt ikmalinin akşam saatlerine kadar sürmesi beklenirken, motoryatın daha sonra tekrar Yunanistan’a hareket edeceği öğrenildi.

1997 yılında Türkiye'de üretildiği öğrenilen lüks motoryatın başlangıçta yolcu gemisi olarak kullanıldığı, daha sonra ise yapılan tamir ve modernizasyon işlemlerinin ardından lüks bir motoryata dönüştürüldüğü öğrenildi.

Yunan asıllı bir armatöre ait olduğu belirtilen yata, geçen yıl temmuz ayında 220 bin litre, ekimde 230 bin litre, 2019 ocak ayında 255 bin litre, nisan ayında da yine Bodrum'dan 230 bin litre yakıt ikmali yapılmıştı.