Doğum Gününde Sergi Açtı

Ressam Ayşe Yurdalan’ın suluboya resim çalışmalarından oluşan sergisi, Bodrum’da açıldı. 

Doğum Gününde Sergi Açtı

Ressam Ayşe Yurdalan’ın suluboya resim çalışmalarından oluşan sergisi, Bodrum’da açıldı. 

İstanbul’da yaşamını sürdüren Ressam Ayşe Yurdalan, 47 adet suluboya resim çalışmalarının görücüye çıktığı sergisini Bodrum Ticaret Odası Sergi Salonu’nda açtı. Kokteylle açılışı yapılan sergide Yurdalan’ın doğum günü de pasta kesilerek kutlandı. 

Sergisi hakkında Kent Haber’e bir açıklama yapan Yurdalan, şu bilgileri aktardı:

“Bunlar suluboya eserlerim. Sulu teknikle 3 kademede yapılıyor. Önce su ile ıslatılıyor, altyapı veriliyor. En üstüne de detaylar veriliyor. Kağıtların hepsi özel pamuklu kağıt, suyu içine çeken kağıt. Daha çok sokak ve doğa resimleri yapıyorum. Zaten resimlerimin çoğunluğu sokaktır. Çok keyifli çalışıyorum, severek yapıyorum. Bu benim 15. sergim. İstanbul’da, İtalya’da sergiler açtım. Bundan sonra da Bursa’da açacağım. Çok karma sergilere katıldım. Fakat İtalya’daki sanat festivalini unutamıyorum. Dünya’nın 60 ülkesinden gelen insanlarla sokaklarda resimler yaptık. Resimlerimiz sergilendi. Çok keyifli bir hafta geçirdim. Oraya 2 kez davet edildim. Dünya’nın 60 ülkesinden davet edilen kadın ressamlar içine girdim.”

Neden sokak resimleri yaptığından da bahseden Ressam Ayşe Yurdalan, “Çünkü eski sokakları çok seviyorum. İstanbul’un eski sokaklarını, yaşanmışlıkları çok seviyorum. Çoğu da zaten eski sokaktır. Doğayı da çok seviyorum, farklı renkler çalışabiliyorum.  Renkleri tamamen kendim yorumluyorum. Sıcak ve soğuk renkleri birbirine karıştırarak yapıyorum. Çalışmalarımı İstanbul’daki atölyemde yürütüyorum. Pazartesi günleri de öğrencilerime resim dersi veriyorum. Ama yağlıboya dersleri veriyorum. Çünkü ben 20 senedir yağlıboya da yapıyorum. Fakat suluboyayı çok daha fazla seviyorum” şeklinde konuştu. 

Sergi 22 Kasım tarihine kadar açık kalacak.