Doğal Ürünler Pazarına Yoğun İlgi

Bodrum’da kurulan “Oasis Doğal Ürünler Pazarı”nda birbirinden lezzetli ve doğal ürünler yer alıyor. 

Doğal Ürünler Pazarına Yoğun İlgi

Bodrum’da kurulan “Oasis Doğal Ürünler Pazarı”nda birbirinden lezzetli ve doğal ürünler yer alıyor. 

Oasis Bodrum Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Heykelli Yol’da farklı bölgelerde üretilen doğal yiyecek ve bakım ürünleri, Bodrum’un değeri olan zeytin ve zeytinyağı, reçel, meyve cipsleri, peynir gibi pek çok ürün stantlarda yerini aldı. 

5 – 6 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen “Oasis Doğal Ürünler Pazarı”na AVM ziyaretçileri de yoğun ilgi gösteriyor. 

Organik besin tozlarını pazarda satışa sunan Hilal Dağaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Ürünlerimizi yüzde 100 organik. Sporcular ve vegan beslenenler için de gıda ürünlerimiz mevcut. Bu tozlarımızı isterseniz suyla karıştırarak, yoğurda dökerek ya da hamur işlerinde hamurlara karıştırılıp pişirilerek de yapılabiliyor. Paketlerimizin arkasında nasıl tüketileceği ile ilgili alternatif önerilerimiz mevcut.”

Bodrum’un Gündoğan Mahallesi’ndeki tesisinde meyveleri kurutup cips haline getiren Berrin Keser ise 2014 yılından beri üretim yaptığını anlatarak şöyle dedi:

“Doğal meyve cipsleri üretiyoruz. Hiçbir katkı maddesi kullanmadan tamamen doğal, streril bir ortamda kurutarak paketliyoruz ve satışa sunuyoruz. Özellikle Bodrum mandalinası ile portakal, elma, erik, şeftali, kabak gibi ürünleri kurutuyoruz. Sürekli geliştiriyoruz, yeni ürünler ekliyoruz.”

Doğal tuz ürünleri satan Başak Gençaslan da Himalaya Dağları’nda getirilen tuzlarla ilgili şu bilgileri aktardı:

“Bunlar doğal tuzlar. Genellikle ortamdaki oksijeni dengeliyorlar. Vücuda sürmek için kullanılanları var, yemeklerde kullanılanları var. Odanıza obje olarak koyabileceğiniz ışıklı tuzlar var. Mesela tuz lambaları ortamın oksijenini dengeliyorlar, oksijenin verimini arttırıyorlar. Vücuda sürülen tuzlar da cildin yağını dengeliyorlar.”

“Oasis Doğal Ürünler Pazarı”, Pazar akşam saatlerine kadar devam edecek.