Denizcilerde 5. Kez Mezuniyet Heyecanı...

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu’dan bu yıl mezun olan öğrenciler için bir tören düzenlendi. 

Denizcilerde 5. Kez Mezuniyet Heyecanı...

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu’dan bu yıl mezun olan öğrenciler için bir tören düzenlendi. 

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi içerisindeki Şükran- Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Erol Turgut, Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Tuncay Kuleli, öğretim üyeleri, çeşitli STK temsilcileri, öğrenciler ve velileri katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende okulun tanıtım filmi izlendi. Ardından mezun olan öğrenciler adına Enes Giray adlı öğrenci bir konuşma yaparak “Yıllar önce çıktığımız bu meşakkatli yolu bugün burada sonlandırıyoruz, mezun oluyoruz. Öğrencilik hayatımız bitti demiyorum. Hayat devam ettikçe öğrenmeye de devam edeceğimizi hiç unutmayalım. Unutmayalım ki gelişmeleri takip etmeyen bireyler yetkinliğini kaybeder. Bugün burada hüzünlüyüz, 2 yılımızı uğurluyoruz. Hüzünlü bir vedanın yanında yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Daha keşfedeceğimiz denizler, yapacağımız işler ve aydınlatacağımız limanlar var. Şimdi yeni denizlere yelken açmak için bu limandan avara olma zamanı gelmiştir. Şunu söylemek isterim ki biz bu limana uğramayı her zaman bir vefa göstergesi olarak algılayacağız” ifadelerini kullandı. 

Prof. Dr. Tuncay Kuleli Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun 5’inci kez mezun verdiğini hatırlatarak okulla ilgili bilgiler verdi. Kuleli, “Okulumuz ilk defa 2012 yılında ek kontenjanla öğrenci almıştır. Bugüne kadar toplamda 49 mezun verdik. Bu yıl inşallah 16 mezun daha vermeyi planlıyoruz. Buna baktığınız zaman başarı oranımız yüzde 50 gibi bir rakam. Öğrencilerimiz o kadar meşakkatli bir yoldan geçiyor ki. Buradan mezun olurken sadece bir yat kaptanı olmuyorlar, aynı zamanda ülkemizin uluslararası sularda temsil eden bir ateşe gibi, bir diplomat gibi ülkemizi temsil eden bir meslek grubuna dahil oluyorlar” dedi. 

Programda Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras da birer konuşma yaptılar. 

Konuşmaların ardından öğrenciler mezuniyet andını içtiler, ardından okulun pusulası mezun olan öğrenciler tarafından alt sınıftaki öğrencilere törenle verildi. Okula emeği geçenlere teşekkür plaketlerinin de verildiği programda öğrenciler temsili mezuniyet belgelerini aldılar.