Denizciler Birlik Platformu Oluşturuyor...

Bodrum Denizciler Derneği öncülüğünde çeşitli STK’ların katılımıyla “Denizde Birlik Platformu” oluşturuldu. Platformun Bodrum koylarındaki yapılaşmanın önüne geçebilmek için çalışmalar yürüteceği açıklandı.

Bodrum Denizciler Derneği öncülüğünde çeşitli STK’ların katılımıyla “Denizde Birlik Platformu” oluşturuldu. Platformun Bodrum koylarındaki yapılaşmanın önüne geçebilmek için çalışmalar yürüteceği açıklandı.

Deniz ve kıyıları korumak amacıyla Bodrum Denizciler Derneği öncülüğünde bir araya gelen “Denizde Birlik Platformu” ilk toplantısını Oasis Toplantı Salonu’nda yaptı. Toplantıya Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, derneğin yönetim kurulu üyeleri, denizciler ve çeşitli STK temsilcileri katıldı. Platformun koyların yapılaşmaya karşı korunması, açılan davaların ve girişimlerin devam ettirilmesi amacıyla oluşturulduğunun ifade edildiği basın açıklamasında şunlar dile getirildi:

“Bodrum deniz turizminin amiral gemisidir. Ve bu gemide yer alan denizciler olarak koylarımızı korumak, deniz turizmini geliştirmek ve beklentileri karşılamak Bodrumlu denizcilerin boynunun borcudur. Bodrum Denizciler Derneği olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilinciyle derneğimizin teşvikleriyle derneğimizden bağımsız bir platform yaratarak; deniz sektörüne ve çevre korumaya önem ve değer veren tüm kurum ve kişileri tek bir çatı altında çalışmaya davet ediyoruz. Denizde Birlik Platformu adını verdiğimiz bu sosyal sorumluluk platformu ülke genelinde elini taşın altına koyup doğa koruma çalışmalarına gönül ve emek vermiş tüm kurumlarla işbirliği yaparak cephe genişletip daha güçlü ve daha verimli projeleri tamamlamak amacıyla kurulmuştur. Farklılıklarımıza rağmen değil, farklılıklarımız sayesinde güçleneceğine inandığımız ‘Denizde Birlik Platformu’ denizlerimizi ve kıyılarımızı korumak için farklı ekollerden alanında uzman herkesi çatısı altında toplayacak maksimum fayda amacıyla hareket edecektir. Ülkemizin denizlerine ve kıyılarına hizmet edinmeyi amaçlayan platformumuz fayda sağlamak isteyen herkese açık olacaktır. İnternet sitemiz üzerinden dileyen herkese açık kaynak sağlayacak olan platform, takip ettiği ve planladığı projeleri kamuoyuyla şeffaflık ilkesine bağlı kalarak yayınlayacak ve diğer çevre platformlarına da destek verecektir. Biliyor ve inanıyoruz ki; hep birlikte daha güçlüyüz. Geleceğimiz için mücadele etmek istiyorsak bugün; Denizde Birlik Zamanıdır.”

Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonunda hukuk ve bilim kurullarının oluşturulmasına karar verildi.