Deniz 8-10 Metre Çekildi...

Bodrum’da deniz bazı yerlerde birkaç metre, bazı yerlerde ise 8-10 metreye kadar çekildi...

Bodrum’da deniz, bazı yerlerde birkaç metre, bazı yerlerde ise 8-10 metreye kadar çekildi. 

Bodrum’da yılın bu dönemlerinde yaşanan deniz çekilmesi hadisesi bu yıl da yaşandı. Denizin bazı yerlerde 10 metreye kadar çekildiği görüldü. Denizin çekilmesi ilginç görüntülerin de ortaya çıkmasına neden oldu. 

Gümbet’te teknesi olan Şenol Pamukçu adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Buralarda deniz çekilmesi 8-10 metre kadar var. Bazı yerler de 3-4 metre çekilmiş. Her yıl bu dönemler bu gel git yaşanır. Genelde en çok bu dönemlerde çekilir. Denizin çekilmesi plajdaki taşları da meydana çıkardı. Buradan turistler denize giriyor. Kiminin ayağı kırılıyor. Çok tehlikeli bir durum. Daha önceki belediye yönetimine söyledik buna el atmadı. Burası yabancı turistlerin yoğun olduğu bir bölge. Fakat bu taşları her sene dozer geldiği halde kaldırıp almadılar. Bunların acilen alınması gerekiyor. Gerçi ben 2 gün önce belediyeye bildirdim. Gelip alacaklarını söylediler. Önceki belediyeler Gümbet’e hiç çalışma yapmadılar ama bu belediyeden çok ümitliyiz.”

Öte yandan Muğla'nın Ula ilçesine bağlı 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'nde ise deniz, yaklaşık 15 metre çekildi. Manzarayla ilk defa karşılaşanlar şaşırırken  Akyaka'da yaşayanlar ise bunun her yıl bu mevsimde meydana gelen bir doğa olayı olduğunu belirterek, yadırgamadı.