Usta Turizmcilerden İddialı Restoran

Bodrum’da geleneksel ev yemekleri restoranı “Nimet” açıldı. 

Usta Turizmcilerden İddialı Restoran

Bodrum’da geleneksel ev yemekleri restoranı “Nimet” açıldı. Bodrum'un yakından tanıdığı deneyimli turizmciler Mert Sayın ve Şahin Birer tarafından hizmete açılan işletme, mutfağı, mekanı ve fiyat politikası ile sektöre çok iddialı bir giriş yaptı.

Bodrum ve Türk mutfağının geleneksel yemeklerini misafirlerine en üst kalitede sunmayı hedefleyen “Nimet”in açılışı gerçekleştirildi. Konacık Mahallesi Seyit Onbaşı Caddesi üzerindeki müstakil bir taş binada hizmet verecek “Nimet”, ödüllü aşçıları ile de oldukça iddialı. Bodrum’un yöresel lezzetlerini de yaşatmayı hedefleyen “Nimet”, kendi bahçesi ve terasıyla da ferah bir mekan.

Aynı zamanda uzun yıllardır Bodrum'un İçmeler mevkiinde hizmet veren 4 yıldızlı Forever Club'un sahibi olan “Nimet”in kurucularından Mert Sayın, Kent Haber’e yaptığı açıklamada 20 senedir Bodrum’da turizm işiyle uğraştıklarını ifade ederek şunları dile getirdi:

“Aslen İstanbulluyuz. Orada inşaat işlerimiz, burada otel üzerine turizm işlerimiz var. Ama ailemizle beraber çok uzun senelerdir Bodrum’da yaşıyoruz. Hem Bodrum’un ekonomisine faydalı olmak için, hem Bodrum aşığı olduğumuzdan dolayı hayatımızı burada geçiriyoruz. Bundan sonra da geçirmeye devam edeceğiz inşallah.”

Restoranlarında Bodrum’un ünlü yöresel yemeklerine ağırlık verdiklerini de sözlerine ekleyen Sayın, sözlerine şöyle devam etti:

“Restoran, zaten otelden dolayı yakın olduğumuz bir sektör. Ama bu bambaşka bir dalı. Bodrum’un meşhur yöresel yemeklerine ağırlık veriyoruz. Yani tencere yemeği ve sulu yemek dediğimiz yemeklere ağırlık vererek bir konsept oluşturduk. Mekanımız çok güzel. Müstakil bir taş binada bu hizmeti sunmaya karar verdik. Kendi bahçesi olan, terası olan 120 kuverlik bir yer. Çok ferah. Aynı zamanda kadromuzu da çok iddialı kurduk. Mutfak şefimiz uluslararası ödüllere sahip. O da çok uzun senelerdir Bodrum’da bu işi icra eden değerli bir ustamız. Keza onun altındaki ekipler de Bodrum’un yöresel yemekleri konusunda ödüllü aşçılardan oluşan bir ekip. Servis kadromuz da iddialı. Sabah 10 gibi kapılarımızı açıp, öğle yemeği ağırlıklı ama akşam yemeğinde de saat 23.00’a kadar hizmet verecek bir mekan. Bugün de açılışımız oldu. Allah utandırmasın. İnşallah hepimize hayırlı uğurlu olur” dedi.

İşletmenin fiyat politikası ile ilgili de bilgiler veren Mert Sayın, “Aynı zamanda fiyat politikamızın üzerinde de hassasiyetle durduk. Hem Bodrum’un kültürünü ve yöresel tatlarını yaşatalım, hem de herkes uygun fiyatlı bu yemeklerden deneme şansına sahip olsun düşüncesiyle yola çıktık. Herkesi bekliyoruz” diye konuştu. 

Uluslararası Aşçılar Derneği Federasyon Üyesi ve “Nimet”in Şefi Seyfi Ali Erşahin ise 51 senedir bu meslekte olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Türkiye’de birçok derneğin yönetim kurulu üyesiyim aynı zamanda. Daha dün İnegöl’de köfte ve aşçılar yarışması vardı. Orada jüri başkanıydım. Ayağımın tozuyla geldim, arkadaşlarımla beraber hazırlık yaptım. Çalışmaya devam ediyorum. Ben artık sürekli buradayım. Aynı zamanda İzmir Aşçılar Derneği Genel Koordinatörüyüm. Türkiye Aşçılar Federasyonu Dış İlişkiler sorumlusuyum aynı zamanda. Burada çok güzel bir atmosfer var. Misafirlerimize elimizden geldiğince güzel şeyler ikram etmeye çalışıyoruz. İşverenlerimiz Mert Bey ve Şahin Bey, burada güzel bir ambiyans yarattılar” dedi.