Delfi'de Bodrum Gecesi Var...

Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği’nce bir gece düzenlenecek. 

Delfi'de Bodrum Gecesi Var...

Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği’nce bir gece düzenlenecek. 

Bodrum kültürünü yeni nesillere aktarmak amacıyla dernek tarafından yöresel yemekler ve yöresel müzikler eşliğinde bir dayanışma gecesi organize edilecek. 20 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Delfi Otel’de gerçekleştirilecek Dayanışma gecesi hakkında Kent Haber’e konuşan dernek başkanı Mehmet Dağoğlu, şu bilgileri aktardı:

“Biz bunun ilkini geçtiğimiz yıl yapmıştık. Üyelerimizle Bodrumluları bir araya getireceğimiz yöresel müziklerin ve yemeklerin olacağı güzel bir gece tertipledik. Bodrum’un kültürü olan Türkülerimiz, folklorumuz var. Bodrum’da geçmiş tarihlerde çok meşhur olan yiyeceklerimiz; lokum pilavı, kara izmarit, fava, bunları Bodrumlular çok iyi bilir, bunlarla ilgili bir menü hazırladık. Başkanı olduğum bu derneğin yönetim kurulundaki tüm arkadaşlar hazırlıklar yapıyor. Amacımız Cuma günü Bodrum’un kültürü ve yemeği ile hoşça vakit geçireceğimiz güzel bir gece yapmak. Ender Kasal ve Halil Bilkiç, programlarıyla, müziğiyle gecemize renk katacak. Yemeklerimizi yiyeceğiz, sohbetlerimizi yapacağız. Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği’nin en önemli misyonu Bodrum’un geçmiş tarihini ve Bodrum’da yaşayan yaşlılarımızla gençlerimizi buluşturmak, onlarla kaynaştırmak. Bodrum gün geçtikçe büyüyor. Biz de Bodrumlular olarak ve dernek olarak bu geceyi tertip ettik.”

Dernek olarak kış mevsiminde çeşitli etkinliklere imza atacaklarını ifade eden Dağoğlu, “Ben özellikle sadece Bodrumluları değil, Bodrum’da yaşayan ve Bodrum’u seven bütün sevdalıları bu geceye bekliyorum. Çünkü amaç Bodrum, niyetimiz Bodrum. O yüzden bu gecemize eşlik ederlerse, bize destek verirlerse çok mutlu oluruz” dedi. 

Gece ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler “0532 615 53 12” numaralı telefonu arayabilirler.