DANS KULÜBÜ’NDE FLAMENKO DERSLERİ

ABD’de 25 yıl eğitim veren Derya Ünver, Bodrum Dans Kulübü’nde Flamenko eğitimlerine başlıyor. 

DANS KULÜBÜ’NDE FLAMENKO DERSLERİ

ABD’de 25 yıl eğitim veren Derya Ünver, Bodrum Dans Kulübü’nde Flamenko eğitimlerine başlıyor. 

Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde eğitim gören ve daha sonra ABD’ye taşınan Derya Ünver, burada 25 yıl boyunca dans eğitimi verdi. Yaklaşık bir buçuk ay önce Türkiye'ye kesin dönüş yapıp Bodrum’a yerleşen Ünver, Bodrum Dans Kulübü’nde Flamenko ve Tap Dance eğitimleri vermeye başladı. 

Bodrum Dans Kulübü’nde önceki gün gerçekleştirilen tanıtım dersine ise yoğun ilgi vardı. Katılımcılar, derste büyük keyif aldı. Burada Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Derya Ünver, şunları dile getirdi:

“Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde eğitim gördüm. Sonra Royal Academy Of The Dance’de hocalık diplomalarımı, sertifikalarımı aldım. Sonra ABD’de 25 yıl eğitim verdim. Bir buçuk ay önce kesin dönüş yaptım, Bodrum’a yerleştim. Bugün burada Bodrum Dans Kulübü’nde tanıtım dersimizi yapıyoruz. Bugünkü dersimizde ısınma yapıyoruz. Flamenko yapıyoruz. Tap ve jazz öğreniyoruz. Yoga meditasyonu ile bitiriyoruz. Derslerimize katılmak için yaş sınırımız yok. Yaşa göre gruplandırma yapabiliyoruz. Ama bugün tanıtım günümüz olduğu için karışık. Sonra yaş grubuna ve tekniğe göre sınıfları ayıracağız” dedi.