ÇYDD'den Cumhuriyet Yemeği İkramı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi, geleneksel hale gelen etkinlikte “Cumhuriyet Yemeği”ni bu yıl da ikram etti. 

ÇYDD'den Cumhuriyet Yemeği İkramı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi, geleneksel hale gelen “Cumhuriyet Yemeği”ni bu yıl da ikram etti. 

Sakarya Zaferi’nin ardından Türk askerine minnet ve şükran yemeği olarak sunulan kuru fasulye pilav, o günleri yad etmek adına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yılında Bodrum halkına sunuldu. Cevat Şakir Caddesi'ndeki dernek binası önünde organize edilen ve yüzlerce kişinin katıldığı etkinlikte ÇYDD’li gençler Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı hep bir ağızdan okudu. Etkinlikte gençler ayrıca müzik dinletileri de sundu. Keman eşliğinde çalınan 10. Yıl Marşı’na tüm katılımcılar eşlik etti. 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şube Başkanı Meral Saraçbaşı, etkinlikle ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Biz şube olarak 15’inci kez yine kuru fasulye pilav etkinliği ile Cumhuriyet Bayramımızı kutluyoruz. Bu yıl Kısmet Lokantası’nın desteğiyle bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Bu yemeğin anlamı; Sakarya Meydan Muharebesi sonrası orduya verilen zafer yemeği aslında. Kuru fasulye pilav aslında Atatürk’ün de çok sevdiği bir yemek. Biz de kuru fasulye pilavı paylaşıyoruz. Ayrıca bir de sergi. Sergi Kent Konseyi Cumhuriyet Atölyesi Çalışma Grubu tarafından hazırlandı. Bizim de destek verdiğimiz bir çalışma grubu. Burada çocuklarımızla, gençlerimizle, ailelerimizle, tüm Bodrum halkıyla birlikte birbirimizi kucaklayarak gerçek anlamda halkla birlikte bir Cumhuriyet Bayramı yaşamak istedik. Başta Bodrum Belediyesi olmak üzere destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Çağdaş Yaşam.”

Etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.