Cumhurbaşkanlığı'nda Muğla Zirvesi!

Geçtiğimiz haftalarda tatil için Muğla'ya gelen ve uzun süre Okluk'taki Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konutu'nda kalan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'nın sorunları için bakanlıkları harekete geçirdi.

Cumhurbaşkanlığı'nda Muğla Zirvesi!

Geçtiğimiz haftalarda tatil için Muğla'ya gelen ve uzun süre Okluk'taki Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konutu'nda kalan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'nın sorunları için bakanlıkları harekete geçirdi.

16 Ağustos 2019 Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Okluk Konuk Evi’ne davet edilen Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete burada yapılan baş başa görüşmenin ardından, 17 Ağustos 2019 Cumartesi akşamı İl Başkanı Kadem Mete Başkanlığında İl Kadın Kolları Başkanı, İl Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl Yürütme Kurulu, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarından oluşan heyeti Okluk koyuna davet etti. 

Dört buçuk saat süren bu toplantıda tüm teşkilat mensuplarıyla tek tek tanışan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Partili Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarının ilçeleriyle ilgili projelerini dinleyerek Muğla'ya yapılacak yatırımlar noktasında ilgili bakanlıklara talimatlar verdi. 

Bu görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Muğla genelindeki yatırımların değerlendirilmesi amacıyla AK Parti Muğla heyeti, Külliye’de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Bakanlarla bir araya geldi. 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Bakan Yardımcılarından oluşan heyet Ankara’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İl Başkanı Kadem Mete Başkanlığındaki heyetle bir araya geldiler.

Toplantıya katılan Muğla heyetinde İl Başkanı Kadem Mete ile birlikte Ak Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ile Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz yer aldı.

Toplantıda Muğla'ya yapılacak yatırımların tartışıldığı ve ilgili bakanlıklar tarafından çalışmalara başlanmasına karar verildiği öğrenildi.