Çocuklar Makam Koltuğunda...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında iki öğrenci, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret ederek temsili olarak başkanlık koltuğuna oturdu.

Çocuklar Makam Koltuğunda...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında iki öğrenci, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret ederek temsili olarak başkanlık koltuğuna oturdu. Öğrenciler, bir gün eğer başkan olurlarsa yapacaklarını ve çocukların gözünden nasıl bir Bodrum düşlediklerini anlattılar.   
 
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şehir standında düzenlenen etkinliklere geçmeden önce hem makamında temsili olarak öğrencileri ağırladı, hem de beraberindeki protokol ile Atatürk Anıtına çelenk sunma törenine katıldı.
 
İslamhaneleri Mahallesi’nde bulunan Yunus Büyükkuşoğlu İlkokulu Müdürü Musa Küpelioğlu ile üçüncü sınıf öğrencisi Ercan Akıcı ve dördüncü sınıf öğrencisi Melisa Kaçak, başkanlık makamında Başkan Aras ile bir araya geldi. Ziyaret sırasında okul müdürü Küpelioğlu’ndan okul hakkında bilgiler alan Başkan Ahmet Aras, öğrencilerle sohbet ederek bayramlarını kutladı. Temsili olarak her iki çocuk teker teker Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın makam koltuğuna oturarak “Başkan olsaydın neler yapardın?” sorularına yanıtlar verdi.
 
Her iki çocuk başkan, okul yolunun çok tehlikeli olmasına dikkat çekerek, cadde üzerinde araçların hızlı bir şekilde gitmelerinden dolayı karşıdan karşıya geçmekte zorluk yaşadıklarını ifade ederek Başkan Aras’tan bir üst geçit yapılması yönünde taleplerini iletti, belediye personelinden ise yapılan işler hakkında bilgiler aldı.
 
Başarıya giden yolun eğitim ve öğretimden geçtiğini vurgulayan Başkan Aras, Bodrum Belediyesi olarak eğitim ve öğretim kurumlarına gereken desteğin verileceğini belirterek, küçük öğrenciler Melisa ve Ercan’ı ilerki yıllarda temsili olarak değil, gerçek bir protokol üyesi olarak bu koltuklarda görmeyi temenni etti.