Çocuk İstismarına Tepki Gösterdiler

Bodrum’daki çeşitli motosiklet kulüplerinin üyeleri, çocuk istismarına basın açıklamasıyla tepki gösterdi. 

Bodrum’daki çeşitli motosiklet kulüplerinin üyeleri, çocuk istismarına basın açıklamasıyla tepki gösterdi. 

Son zamanlarda çocuklara yönelik ihmal ve istismar vakalarına dikkat çekmek isteyen Bodrum’daki motosiklet tutkunları, Belediye Meydanı’nda bir basın açıklaması yaptı. 

Motosikletleri ile meydanda bir araya gelen Türk Birliği, Anatolian Soldiers, Wolf Pack ve Sinners adlı kulüplerin üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Türk Birliği’nde Emre Yücek, şunları dile getirdi:

“Bizler, son dönemde sıkça yaşanmaya başlanan, her gün medyadan takip ettiğimiz, içimizi sızlatan istismar ve taciz olaylarında farkındalık yaratmak ve istismara uğrayan 5 yaşında ki yavrunuzun sesini duyurmak amacıyla burada toplanan motosiklet kullanıcılarıyız. Öncelikle Kanarya Mahallesi'nde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Son günlerde kadına ve çocuğa cinsel istismar olaylarının  sıkça karşımıza çıkması, bu konuda toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak için Türkiye genelinde yürütülmekte olan bu etkinliğe Türk Birliği motosiklet kulübü ve Bodruma bağlı bütün motosiklet kulüpleri olarak destek vermekteyiz." 

“Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 102. Maddesine göre cinsel saldırı suçu, kişinin vücut dokunulmazlığını ihlal etmesi olarak tanımlanmıştır” diyerek açıklamasına devam eden Yücek, “Kişi istemediği sürece hiç kimsenin herhangi bir cinsel davranışta bulunmaya hakkı yoktur. Saldırganın cezalandırılması için saldırının cinsel ilişkiyle sonuçlanması gerekmez. Elle sarkıntılık ya da teşebbüs de bir cinsel tacizdir. İstismara ve tacize uğrayan çocukların ve kadınların, ailelerinin maalesef tehditle sindirilmeye, davasından vazgeçirilmeye çalışıldığını, tecavüzcüsü ile evlendirilerek davanın ortadan kaldırılması yöntemine gidildiğini hepimiz medyadan ve gazetelerden takip ediyoruz. Bu durum bizlerin maalesef içini acıtıyor. Bizler istiyoruz ki, istismar ve tacizi gerçekleştirenler en ağır cezayı alsınlar ki, bu sapık zihniyet başına geleceklerden korksun. Bu fiile maruz kalan kişilerde yargıya gitmekten korkmasınlar. Devletimiz büyüktür ve hepsini korumaya muktedirdir. Vatandaşlarımıza da sesleniyoruz; mahallelerinde, çevrelerinde bu tip eylemi gerçekleştiren kimseler var ise kolluk kuvvetlerine ve yargıya suç duyurusunda bulunsunlar. Bana, aileme yapılmadı diye sessiz kalmasınlar.  Bu sapık zihniyete dur demezsek, eninde sonunda bizlerin de, çevremizin de zarar göreceği kesindir. Değerli Basın Mensupları. Sizler de bizimle aynı duyarlılığı göstererek yanımızdasınız. İstismara ve tacize uğrayan çocuk ve kadınlarımızın sesi olacaksınız. Lütfen sesimizi ve mağdurların çığlığını Türkiye’ye duyurunuz. Sizlere katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Basın açıklamasının ardından motosikletlerine binerek meydandan ayrıldı.