Çizmeli Kedi Akçaalan'da Çocuklarla Buluştu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Akçaalan’da Çizmeli Kedi’yi oynadı.

Çizmeli Kedi Akçaalan'da Çocuklarla Buluştu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Akçaalan’da Çizmeli Kedi’yi oynadı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun ilk çocuk oyunu "Çizmeli Kedi" Turgutreis Akçaalan Mahallesi’nde sahnelendi. Akçaalan Çok Amaçlı Salonu’nda oynanan oyunu yaklaşık 200 çocuk izledi. 

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen oyunla ilgili şunları söyledi:

“Sayın Ahmet Aras’ın seçim öncesi kültür ve sanata verdiği önem, uygulamada da kendini gösteriyor. Yarımadamızın bazı bölgelerinde tiyatroya ulaşamayan çocuklarla tiyatroyu nasıl buluştururuz diye programlar yapıyoruz kendisi ile. Bu bağlamda 23 Nisan nedeni ile Akçaalan’ı seçtik bu kez. Bizler zaten ne kadar çok oynar ve  ne kadar çok izleyiciye ulaşırsak, o kadar çok memnun oluyoruz. Böylesi profesyonel bir tiyatro da Akçaalan’da ilk kez ve ücretsiz oynandı. Çocukların alkışları ve oyuna katılımları harikaydı.”

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezonun son oyununu Oasis Alış Veriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde bulunan Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde 05 MAYIS PAZAR GÜNÜ SAAT:14.00’de oynuyor. Oyunların bilet satışları da Biletix, Oasis İmge Kitabevi’nin yanı sıra hafta içi her gün 09.00/17.00 saatleri arasında aynı yerden temin edilebilecek.

2018 yılında kurulan ve Genel Sanat Yönetmenliğini Hüseyin Akşen’in yaptığı Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk çocuk oyunu Çizmeli Kedi, Duygu Cindoruk tarafından uyarlandı. Gülbin Yeşil’in yönettiği “Çizmeli Kedi”de; Oğulcan Çelik, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Ziba Türk, Fatih Serdar Yılmaz ve Sertaç Aydın oynuyor.