Canlı Yayında Büyük İhale!..

Bodrum’un kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi ihalesi gerçekleştirildi. İhale Kent Tv ekranlarından da canlı yayınlandı. 

Canlı Yayında Büyük İhale!..

Bodrum’un kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi ihalesi gerçekleştirildi. İhale Kent Tv ekranlarından da canlı yayınlandı. 

İller Bankası’nın “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında Bodrum kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi ihalesi MUSKİ’ye ait internet ve sosyal medya hesaplarıyla beraber Kent Tv'de de canlı yayınlandı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından İller Bankası’nın “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında Dünya Bankası ile sözleşmesini imzaladığı kredi paketi kapsamında sağlanan 83 Milyon Avro değerindeki finansman ile atık su altyapısının güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlı yatırımların ilk iki etabının ihalesine çıkıldı. 

7 TEKLİF VERİLDİ

Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Dereköy, İslamhaneleri, Peksimet, Koyunbaba, Geriş Mahallelerindeki kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi ihalesinde 7 teklif verildi. İhalede Milenyum İnşaat 146 milyon 426 bin 760 TL 82 kuruş, Arda Yapı 126 milyon 133 bin 998 TL 72 kuruş, MBD İnşaat KDV hariç 22 milyon 80 bin ABD Doları, En-Ez İnşaat 169 milyon 800 bin TL, Gündoğ ve Biroğlu İnşaat ortaklığı 22 milyon 207 bin 368 dolar 84 cent, Soysal Mühendislik 24 milyon 115 bin 106 dolar 64 cent + 701 bin 550 TL, Atilla İnşaat 21 milyon 457 bin 161dolar 52 cent +670 bin 225 TL teklif verdi. 

Firmalar teklifte saha organizasyonu, metodoloji, taahhütname, finansal durum, finansal kaynaklar, bilanço gelir tabloları, özgeçmiş beyanları, ekipmanlar gibi belgeleri de sundu. 

İhale sonunda yapılan açıklamada “Detaylı incelemeden sonra rapor hazırlanıp Dünya Bankası’na gönderilecek. Orada incelendikten sonra tekrar bize gelip nihai karar en kısa süre içerisinde bildirilecek” denildi. 

EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Bodrum Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi yapımının yanı sıra Bodrum İlçesi Gümüşlük ve Gümbet Atıksu Arıtma tesisleri ile Fethiye Atıksu arıtma tesislerinin kapasite artışı işlerinde de ihaleye çıkılmasına dair çalışmaların yakın zamanda tamamlanması planlanıyor. Ayrıca, Datça İlçesi İskele Mahallesi, Bodrum İlçesi Konacık, Çırkan ve Göltürkbükü Mahalleleri’nde ilave kanalizasyon şebekesi yapımı, il genelinde arıtma tesislerimiz ve kanalizasyon şebekelerinde yenileme çalışmalarını da yürütülecek.

Fethiye İlçesi Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü ve Ovacık Mevkileri kanalizasyon şebeke ve terfi hattı yapım ihalesi ise 1 Ekim 2019 günü MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek.