Çalışmalara Kaymakam Yılmaz'dan da Destek

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin barınma ve ulaşım sorunlarının çözümü için başlatılan kampanyaya, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’dan da destek geldi.

Çalışmalara Kaymakam Yılmaz'dan da Destek

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine bağlı Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin barınma ve ulaşım sorunlarının çözümü için başlatılan kampanyaya, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’dan da destek geldi.

Kent TV programcılarından Ayhan Ongun’un sosyal medyada başlattığı farkındalık kampanyasına toplumun her kesimden çok büyük ilgi ve destek gelmişti. Bu kampanyayla ilgili oluşturulan çalışma grubu, konunun muhatabı kurum ve kuruluşlarla bir dizi görüşmeler yaptı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın "Gençlerin her türlü sorunlarında yanlarında olacağız” mesajıyla birlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Ümmühan Yurt başkanlığında oluşturulan çalışma grubu, toplumun duyarlı kesimleriyle toplantılar yapıp, sorunların tespitini yaptı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Erol Turgut ve fakülte yönetimiyle yapılan toplantının ardından Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz'ı makamında ziyaret eden Ümmühan Yurt ve Ayhan Ongun, çalışmalarla ilgili bilgiler verdiler. Sorunlara vakıf olduğunu ve yakından takip ettiğini belirten Yılmaz ise şunları söyledi;

“Güzel Sanatlar özellikli bir fakülte ve doğal olarak koşulları uygun öğrencilerin burada eğitim almaları en doğrusu. Ancak Bodrum'da eğitim gören tüm öğrencilerin sorunu bizim sorunumuzdur ve çözmek için tüm imkanlarımızı kullanırız. Ulaşımdan kaynaklanan sorunu Muğla Büyükşehir Belediyesiyle birlikte kısa sürede çözebiliriz. Yurt konusu iki aşamalı çözülebilir. Acil çözüm olarak halen konut sorununu çözememiş öğrencilerin uygun koşullarda bölgedeki pansiyon, otel ve apartlardan yararlanması için gerekli girişimleri yapabileceğimiz gibi, gerekli uyarı ve denetimlerimizi de sürdürürüz. Uzun vadede kalıcı çözüm, Kredi Yurtlar Kurumuyla irtibata geçip, Rektörümüzle birlikte bu konunun gündeme alınmasını sağlayabiliriz. Bu arada yurt yapımını üstlenecek hayırsever vatandaşlarımız olursa da onlara her türlü kolaylığı sağlamak için elimizden geleni yaparız.”

Kaymakam Bekir Yılmaz, “şu an mevcut fakülte alanının bir eğitim kampüsü haline gelmesi halinde sorunlar çok daha kolay çözülecek ve bu durum Bodrum’un sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına da çok büyük katkı sağlayacaktır” diyerek, Bodrum'a en kısa sürede bir Turizm Fakültesi açılması gerektiğini dile getirdi.