BodRun Ultra Maratonu Koşuldu

Bodrum’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenen BodRun Ultra Maratonu’nda yaklaşık 500 sporcu yarıştı. 

BodRun Ultra Maratonu Koşuldu

Bodrum’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenen BodRun Ultra Maratonu’nda yaklaşık 500 sporcu yarıştı. 

Özel bir organizasyon şirketi tarafından Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen BodRun Ultra Maratonu, bu yıl 4’üncü kez gerçekleştiriliyor. Maraton koşusundan bir gün önce Bodrum Trafo Kafe’de yapılan toplantıya Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt ve yarışçıların katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. BodRun Ultra Maratonu Yarış Koordinatörü Ali Can Aktaş da rota ve parkur brifingi verdi. 

Bugün sporcuların yarıştıkları kategorilere göre Barlar Sokağı, İçmeler, Kızılağaç, Usuluk, Kaynar ve Çamlık bölgelerinde koşacağı startı verildi. Sabah saat 07.00’da 60K startı verildi. Hava aydınlanmadan önce zorlu parkura başlayan 60K yarışçıları, gün boyu zorlu parkuru geçmeye çalıştı. Saat 10.30’da çocuk koşusu, saat 11.00’da ise 6K, 10K ve 23K parkurlarında yarışacak sporcular Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu’nun verdiği startla koşuya başladı. Kimi sporcular bebekleriyle yarışmaya katıldı. Organizasyonda renkli anlar yaşandı. 

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, start öncesi yaptığı konuşmada sporcuları Bodrum’dan ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek herkese başarılar diledi. 

BodRun Ultra Maratonu, ödül töreni ile sona erecek.