Bodrumspor'da Rıza Karakaya 5. Kez Başkan...

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’da tek liste ile gidilen Seçimli Olağan Genel Kurul’da mevcut başkan Rıza Karakaya, 5’inci kez başkan seçildi. Genel Kurulda Kulübün 2018 yılı zararının 6 Milyon 604 bin lira olduğu açıklandı.

Bodrumspor'da Rıza Karakaya 5. Kez Başkan...

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’da tek liste ile gidilen Seçimli Olağan Genel Kurul’da mevcut başkan Rıza Karakaya, 5’inci kez başkan seçildi. Genel Kurulda Kulübün 2018 yılı zararının 6 Milyon 604 bin lira olduğu açıklandı.

Bugün öğleden sonra Bodrum Deniz Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile 100’e yakın Bodrumspor üyesi katıldı. Toplantıya geçmiş dönem belediye başkanı Mehmet Kocadon da katıldı. 

2018’DE ZARAR 6 MİLYON 604 BİN 161 TL

Divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden genel kurulda kulübün 2018 yılı hesap dönemi sonunda 6 milyon 604 bin 161 TL net zararı olduğu ifade edilerek “31.12.2018 itibariyle; Futbolculara teknik kadro ve diğer çalışanlara 2.919.124,83 TL borcu vardır, söz konusu borçlar ile ilgili yapılandırma görüşmeleri devam etmektedir. Karşılıklı yapılacak mutabakatlar ile ödeme planı oluşturulacaktır. 

Vergi Dairesine vadesi geçmiş ana para borcu 116.911,75 TL olup, 31 Mart 2019 itibariyle tamamı yapılandırılmıştır. Yapılandırma taksitleri Vadelerinde ödenmektedir. SGK’ya vadesi geçmiş ana para borcu 655.518,84 TL olup, 31 Mart 2019 itibariyle tamamı yapılandırılmıştır. Yapılandırma taksitleri vadelerinde ödenmektedir” denildi. 

Tek liste ile gidilen ve açık oylama yapılan genel kurulda mevcut başkan Rıza Karakaya’nın listesi kullanılan oyların tamamını alarak yeniden seçildi. 

5’inci kez başkan seçilen Rıza Karakaya bu yıl kadın futbol branşını da açacaklarının bilgisini vererek şunları dile getirdi:

“Bu sene PTT 1. Lig’e çıkalım istemiştik ama mevcut siyasi zeminin kayganlığı ve Türkiye’deki krizden Bodrumsporumuz da etkilendi. Dolayısıyla eskiden sezonu bir buçuk milyon sporcu borcuyla kapatırdık ama bu sene onu başaramadık. Yaklaşık 5 milyon gibi futbolculara borcumuz kaldı. Ben Ahmet başkanımızla birlikte çok kısa sürede düzlüğe çıkacağımızdan eminim. Biz kulüp olarak çıtamızı hep yükselttik. Bu sene futbol takımımız ligi 7. bitirdi. Bu 88 yıllık tarihimizde bir ilk. Yine bu sezon Türkiye Kupası’nda 2 tane Süper Lig ekibini eledik. Malatya’yı da az kalsın eliyorduk. Video yardımcı hakem bizim aleyhimize çalıştı.”

BODRUMSPOR KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURSUN

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yaptığı konuşmada kulüpte emeği geçen herkese teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

“Biz de bugünden sonra artık bu görevi devralmış olarak Bodrumsporumuza sonuna kadar destek vereceğim. Biz önce sayın başkanla Bodrumspor’u ayakları üzerinde durdurmakla ilgili çalışmalar yapacağız. Çünkü sık sık bir araya geliyor ve bunu konuşuyoruz. Bodrumspor hiç kimseye telefon edip de ‘Gönder 10 bin TL, gönder 20 bin TL’ demesin. Biz bunu istiyoruz. Bodrum’da çok art niyetli insan da var. Bu destekleri verip de arkasından kapımıza gelen insanlar da olacaktır. Biz buna niye meydan verelim. Biz bu kulübümüzü gerçekten kendi ayakları üzerinde durur, kendi ekonomisini yaratmış, insanların yönetim kuruluna girebilmek için sırada beklediği bir kulüp haline getirelim” dedi.

Genel kurulda Bodrumspor’un yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu;

Rıza Karakaya, Hüseyin Gözütok, Gürkan Topan, Arif Karaman, Baran Akcan, Fatih Öztarakçı, Murat Yıldız, Halil Teke, Hadi Türk, Muhammet Karapınar, Murat Önder, Murat Süren, Murat Öztürk, Mehmet Gürbüz, Erhan Berber, Hüseyin Ural Aküzüm, Zeynel Kılıç, Hacı İbrahim Dalda, Aydın Güven.

Denetim kurulu üyeleri de Mustafa Baysel, Dinçer Özkeskin ve Mustafa Gür Birol’dan oluştu.