Bodrumlu Ela'dan Uluslararası Başarı

Bodrumlu Ela Talay, Slovenya'da düzenlenen 5. Uluslararası Arp Yarışması’ndan gümüş madalya ile döndü. 

Bodrumlu Ela'dan Uluslararası Başarı

Bodrumlu Ela Talay, Slovenya'da düzenlenen 5. Uluslararası Arp Yarışması’ndan gümüş madalya ile döndü. 

Slovenya Arpistler Derneği ev sahipliğinde düzenlenen 5. Uluslararası Arp Yarışması, Slovenya’nın Velenje şehrinde Fran Korun Kozeljski Müzik Okulu’nda gerçekleşti. 

Yarışmada yedi farklı kategoride, İngiltere, İtalya, Avusturya, Güney Kore gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden toplam 92 yarışmacı yer aldı.

Ülkemizin önde gelen arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu'nun öğrencileri 2010 doğumlu Gül Uymaz ve Bahar Uymaz ile 2007 doğumlu, Bodrumlu Ela Talay, uluslararası platformda prestij sahibi bu yarışmaya İzmir’den katıldılar ve kendi kategorilerinde gümüş madalya alarak ülkemizi başarıyla temsil ettiler. 

Genç yarışmacılar, zorunlu eserlerin yanı sıra, Bora Uymaz ve Şirin Pancaroğlu‘nun besteleri olan Toy Chest ve Rose Garden başlıklı parçaları da icra ederek, Türk ezgilerini dünyaya tanıttı. İlk uluslararası yarışma tecrübelerinde büyük bir başarıya imza atan genç yeteneklere, arp sanatçısı Meriç Dönük de eşlik etti. Küçük yaştan beri arp ve müzikle iç içe olan Gül, Bahar ve Ela, öğretmenleri Şirin Pancaroğlu ile arp eğitimlerine devam etmeyi ve ülkemizi daha büyük başarılara taşımayı hedefliyor. 

Öte yandan Bodrum’da doğan ve yaşamını İzmir’de sürdüren Ela Talay’ın geçen 13 Ekim’de Hastane Kavşağı’nda geçirdiği kaza sonucu ağır yaralanan ve tedavisi İstanbul’da devam eden Rüştü Tezcan’ın da yeğeni olduğu öğrenildi.