Bodrum'da Sarı Lacivert Gece...

Her yıl 19 Temmuz’da kutlanan Dünya Fenerbahçeliler Günü, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bodrum’da da coşkuyla kutlandı. Meşaleler ve havai fişekler eşliğinde marşların söylendiği gece, renkli görüntülere sahne oldu. 

Bodrum'da Sarı Lacivert Gece...

Her yıl 19 Temmuz’da kutlanan Dünya Fenerbahçeliler Günü, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bodrum’da da coşkuyla kutlandı. Meşaleler ve havai fişekler eşliğinde marşların söylendiği gece, renkli görüntülere sahne oldu. 

Milyonlarca taraftarı bulunan Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 112. Kuruluş Yıldönümü heyecanı vardı. Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen kutlamalarda sarı-lacivertli taraftarlar büyük coşku yaşadı. 

Bodrum’daki kutlamaların adresi ise TRAFO Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi idi. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği tarafından organize edilen geceye, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fenerbahçe Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Aram Markaroğlu, Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Ali Şen ile çok sayıda taraftar katıldı. 

Kutlama etkinliğine sarı lacivertli formalar ve atkılarla gelen taraflar meşaleler yakıp marşlar söyledi, Fenerbahçe lehine tezahüratlar yaptı. Havai fişek gösterisinin de yapıldığı gecede Fenerbahçelilere müzik dinletisi sunuldu. 

Kutlama etkinliğinde konuşan Dernek Başkanı Mert Sayın, dernek olarak hem Bodrum’a hem de Fenerbahçe’ye destek verdiklerini ve sosyal projelere imza attıklarını belirterek şöyle konuştu;

“Tüm spor kulübü derneklerinin gıpta ile baktığı bir topluluk olmanın gururunu yaşıyoruz. Bize bu gururu yaşatan kardeşlerime şükranlarımız sunuyorum. Ama bunlardan en değerlisi Galatasaray deplasmanında vefat eden Koray Şener kardeşimiz adına Bodrum’da yaptırdığımız kütüphanenin en kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Kendisini rahmetle anıyoruz, mekanı cennet olsun. Sayın Ali Koç yönetiminin başlattığı “Fener Ol” kampanyası için bir komite kurarak belki de tüm Türkiye’deki dernekleri içerisinde en fazla desteği kulübümüze Bodrum Fenerbahçeliler Derneği verdi. Bu kampanya kapsamında kurduğumuz çalışma komitesinde çalışan kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” dedi. 

FENERBAHÇE RUHU DİMDİK DURUMA GELİYOR

Geceye katılan Fenerbahçe’nin efsane başkanı Ali Şen tezahüratlar arasında sahneye çıktı. Burada bir konuşma yapan Şen, geçen sene ayakları yorulmuş Fenerbahçe ruhunun dimdik duruma geldiğini ifade ederek ”Fenerbahçe Futbol Takımı geliyor. Ali Koç bütün zorluklara rağmen bir Fenerbahçeliye yakışan biçimde kendine has üslubuyla hakikaten kulübün geleceğinin umudu, kalbimizde olan bir başkan. Buradan Ali Koç’a bir alkış. Ligin başlangıcını büyük bir sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum. Hele hele de ligin 6’ncı haftasındaki maçı” dedi. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise “19 Temmuz 2019, 112. Yıl. Ben özellikle 100. Yıl şarkımızı çok severdim. Buyurun 112’yi bulduk. Daha da çok gider bu. Bizler de gideriz bu Dünyada ama Fenerbahçe sonsuza kadar payidar kalacak. Çok büyük bir camiayız. Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu. Gerçek bir Atatürkçü, gerçek bir milliyetçi, vatan sevdalısı bir camiayız biz” diye konuştu. 

Geceye katılamayan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un Bodrum Fenerbahçeliler Derneği için hazırladığı mesajı da sinevizyonla yayınlandı. Fenerbahçe Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Aram Markaroğlu Ali Koç’un mesajını okudu. 

Gece saatlerine kadar devam eden kutlama etkinliğinde taraftarlar gönüllerince eğlendi.