Bodrum'da Koray Şener Anısına Kütüphane

Geçen Kasım ayında oynanan Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşması öncesinde kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Koray Şener adına Bodrum’da kütüphane açıldı.

Geçen Kasım ayında oynanan Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşması öncesinde kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Koray Şener adına Bodrum’da kütüphane açıldı. Açılışta Koray’ın anne ve babası gözyaşlarına hakim olamadı. 

Galatasaray’ın Türk Telekom Arena’da Fenerbahçe’yi konuk ettiği maçta kalp krizi geçirip ölen 22 yaşındaki Koray Şener adlı Fenerbahçe taraftarı Türkiye’yi yasa boğmuştu. 

Koray Şener anısına, Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Çırkan Mahallesi’ndeki Şehit Serkan Göker  İlkokulu'nda bir kütüphane hazırlattı. Dernek üyeleri ve bazı bağışçıların yardımlarıyla hazırlanan kütüphanenin açılışına dernek üyeleri, okul müdürü ve öğretmenleri ile Koray’ın annesi Nursel Şener ve babası Rıfat Şener katıldı. Kütüphanenin açılış kurdelesini Şener’in anne ve babası kesti. 

Dernek Başkanı Mert Sayın, açılışta yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Rahmetli Koray kardeşimizin adını yaşatmak yaptırdığımız kütüphanenin açılışına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiğiniz. Öncelikle anne ve babamız Rıfat Bey’le Nursel Hanım’a davete icabet ettikleri ve buraya kadar geldikleri için teşekkür ediyorum. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu üyelerimize, maddi manevi her türlü desteği bizlerden esirgemeyen tüm Fenerbahçe sevdalılarına huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Başkanımız Ali Koç ve yönetim kurulunun hem mektup göndererek hem de telefon açarak sizlere selam ve sevgilerini teşekkür ve minnetlerini getirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah böyle güzel bir okula, minik yavrularımızın çağdaş, modern, Atatürk İlke ve İnkılapları’na bağlı bireyler yetiştirmek üzere bizim de çorbada tuzumuz olacaksa eğer çok mutlu ve gururluyuz. Sevgili Koray kardeşimize Allah’tan rahmet kıymetli ailesine sabırlar ve tüm camiamıza başsağlığı diliyorum.”

Baba Rıfat Şener ise “Emeği geçen herkese Allah razı olsun.” dedi. 

Açılış etkinliğine katılan Fenerbahçe taraftarı 4. Sınıf öğrencisi Mustafa Ali Kurtgözü, Fenerbahçe marşları söyledi. Açılış töreni boyunca gözyaşlarına hakim olamayan Nursel Şener ve Rıfat Şener, küçük taraftara sarıldı.