Bodrum Tavla Şampiyonası Başladı

14. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası, kura çekiminin ardından başladı. Turnuvada yaklaşık 100 tavlacı mücadele ediyor. 

Bodrum Tavla Şampiyonası Başladı

14. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası, kura çekiminin ardından başladı. Turnuvada yaklaşık 100 tavlacı mücadele ediyor. 

Dünya Tavla Federasyonu (WBF) Türkiye Organizasyonu arasında yer alan Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun altıncı etabı 14. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası Delfi Otel’de başladı. 

Toplam 12.000 TL'yi aşkın değerde armağanların sahiplerini bulacağı şampiyona, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Bedri Koraman Anısına Geleneksel”, “Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Habibe Cebeci Anısına Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve “Elit Kulüp Özel” olmak üzere 9 kategoride gerçekleştiriliyor. Turnuvada yaklaşık 100 tavlacı mücadele ediyor.

Turnuva hakkında Kent Haber’e konuşan Delfi Hotel’in sahibi Mehmet Dağoğlu, “3 gün sürecek turnuva başladı. Katılım oldukça iyi. Yurtdışından da tanınan oyuncular katılıyor. Bu turnuva, 3’üncü gün ödül töreni ile sona erecek. Burada oynayan tüm dostlarımıza bol şans diliyorum. Turnuvada emeği geçenlere de teşekkür ediyoruz. Sezonun son günlerinde Bodrum’a hem tavla oynamak hem de tatil yapmak için gelen yüzlerce insan var. Bodrum için güzel bir etkinlik ve turizme önemli bir katkı olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Turnuva Direktörü Arda Fındıkoğlu ise bu yıl katılımcı sayısının geçtiğimiz yıllara göre yüksek olduğunu ifade ederek “Yurtdışından çok misafirimiz var. Lübnan’dan, Almanya’dan, Fransa’dan, Rusya’dan misafirlerimiz var. Uluslar arası bir şampiyona halinde devam ediyor. 9 ayrı kategoride müsabakalar yapılacak. Haftasonu boyunca tavlaya doyacağız” diye konuştu. 

Turnuva 15 Eylül Pazar akşamı düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.