Bodrum GSF 12. Mezunlarını Verdi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF)’nden 37 öğrenci, düzenlenen törenle mezun oldu. Tören sonunda Mezuniyet Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Bodrum GSF 12. Mezunlarını Verdi
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nden 37 öğrenci, düzenlenen törenle mezun oldu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF)’nden 37 öğrenci, düzenlenen törenle mezun oldu. Tören sonunda Mezuniyet Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ummuhan Yurt, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Fakülte Dekanı Prof. Erol Turgut, öğretim elemanları, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından Grafik Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan fakültenin tanıtım filmi izlendi. Ardından Doç. Dr. Togay Şenalp’in piyanosu eşliğinde Mustafa, Yusuf ve Irmak isimli Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri müzik dinletisi seslendirdi. Sonrasında fakülte birincisi Nurten Nurlu bir konuşma yaptı.

Daha sonra kürsüye gelen Fakülte Dekanı Prof. Erol Turgut, fakültenin 12’nci mezunlarını verdiğini hatırlatarak “4 yıl önce başlayan bu zorlu süreç tamamlandı. Bugün 12’nci mezunları vermenin büyük mutluluk ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ise Güzel Sanatlar Fakültesi’nin kendisi için çok önemli olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Her aşamada da bunun önemi hissederek davrandım ve davranmaya devam edeceğim. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’. Sık sık sayın Cumhurbaşkanımızın da sanat, spor ve kültür faaliyetlerinin önemine yaptığı vurgularda olduğu gibi, sanat olmazsa olmaz olgulardan bir tanesidir.”

Bodrum Kaymakam Bekir Yılmaz ise Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ilçenin entelektüel birikimine, sosyal, kültürel ve sanat hayatına katkıları olduğunu belirterek şunları dile getirdi:

“Fakültemiz her geçen gün kurumsallaşma adına mesafe alıyor, fiziki koşullarını daha iyileştiriyor, yeni bölümler açıyor. Mutlu oluyoruz. Tabi bütün temennimiz çocukların en iyi imkanlarda eğitim alması. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak hepimizin ortak muradı.”

Konuşmaların ardından fakültelerinde birinci olan öğrencilere başarı belgeleri verildi. Tören sonunda mezuniyet belgelerini alan resim, grafik, sahne sanatları ve heykel bölümlerinden öğrenciler kep attı. Tören sonunda Mezuniyet Sergisi’nin açılışı yapıldı.