Bitez Sahilinde Erkek Cesedi!..

Bodrum’un Bitez sahilinde bir erkek cesedi bulundu. Cesedin gece batan mülteci botunda kaybolan şahısa ait olduğu sanılıyor...

Bitez Sahilinde Erkek Cesedi!..

Bodrum’un Bitez sahilinde bir erkek cesedi bulundu. Cesedin gece batan mülteci botunda kaybolan şahısa ait olduğu sanılıyor...

Edinilen bilgiye göre Bitez Mahallesi’nde hizmet veren bir işletmenin çalışanları, kıyıya yakın bir noktada deniz üzerinde hareketsiz duran bir kişiyi fark ettiler. Kıyıdan 5-6 metre içeride duran kişiyi kurtarmak için denize giren vatandaşlar, şahsı kenara çıkarıp şezlongun üzerine koydu. Şahsın bir süre önce yaşamını yitirdiği belirlendi. 

İhbar üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeye sevk edildi. O esnada bölgedeki yerli ve ve yabancı turistler de olan biteni meraklı gözlerle izledi. 

Polis ve Cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından cenazenin Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği ifade edildi. Cesedin ise Suriye uyruklu 1982 doğumlu Mahmoud Hasan’a ait olduğu belirlendi. 

Cesedi denizden çıkaran vatandaşlardan Mehmet Ali Akkoyun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “5-6 metre iç taraftaydı. Biz boğuluyor zannettik. Bir şokla denize girdik. Üstünde elbiseler vardı, bir de şişmişti. Baya su yutmuş. Çok ağırdı. Öldüğünü anladık. Kıyıya çıkardık, üzerini örttük. Suriyeli bir vatandaş. Belli. Üzücü bir olay” diye konuştu. 

Öte yandan gece saatlerinde yasadışı yollarla Yunan Adalarına geçmeye çalışan bir mülteci teknesinin battığı, içerisinde bulunan Filistin, Irak ve Suriye uyruklu kaçak göçmenlerden 12’sinin kurtarıldığı bir kişinin ise arandığı bildirildi. 

Bitez sahilinde bulunan cesedin aranan mülteci olduğu tahmin ediliyor.