Bir Veda, Bir Başlangıç...

Bodrum’da öğrenciler tarafından sahnelenen “Bir Veda, Bir Başlangıç” adlı gösteri, beğeni topladı. 

Bir Veda, Bir Başlangıç...

Bodrum’da öğrenciler tarafından sahnelenen “Bir Veda, Bir Başlangıç” adlı gösteri, beğeni topladı. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yılı dolayısıyla Belediye Meydanı’ndaki törenin ardından Herodot Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi. 

Programa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, daire amirleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Bekir Yılmaz, şunları söyledi:

“En değerlimiz olan kurucu liderimiz, büyük asker, büyük komutan, büyük lider, büyük devlet adamı, büyük reformcu… Birçok şeyi daha söyleyebiliriz. Atatürkümüzü rahmetle, minnetle, saygıyla şükranla ve özlemle anıyoruz. Keşke onu genç yaşta kaybetmeseydik, 10-15 yıl daha yaşaması mümkün olsaydı. Atamız o gün vefat etti ama gönlümüzde yaşayacaktır. Onu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Atamız gerçekten çok ileri görüşlü bir liderdi. Bundan yaklaşık 100 yıl önce söyledikleri, gösterdikleri hedefler hala canlı vaziyette durmaktadır. Bugün bize düşen onun emanetlerini korumak, geliştirmek, gösterdiği hedef olan çağdaş, uygar, medeni ülkeler seviyesine getirmek, hatta daha ileri taşımaktır.”

Kaymakam Yılmaz’ın konuşması sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 10 Kasım Atatürk’ün Anma Haftası kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Bodrum protokolü tarafından verildi. 

Daha sonra Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi ve Bodrum Özel Marmara Koleji öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı “Bir Veda, Bir Başlangıç” adlı gösteri sahneye konuldu. Farklı yönleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan müzikli gösteri büyük beğeni kazandı.