BESİAD'tan Bakan Ersoy'a Davet Ziyareti

Bodrum Esnaf Sanayici ve İşinsanları Derneği (BESİAD), 8. İş İnsanları Zirvesi hazırlıklarına Turizm Bakanı daveti ile başladı.

BESİAD'tan Bakan Ersoy'a Davet Ziyareti

Bodrum Esnaf Sanayici ve İşinsanları Derneği (BESİAD), 8. İş İnsanları Zirvesi hazırlıklarına Turizm Bakanı daveti ile başladı.

BESİAD, yerel iş insanlarının iletişimlerini kuvvetlendirip, birlikte iş yapma oranlarını artırmak için 7 yıldır düzenlediği "İş Tanıtım Toplantıları"nı ülke çapında bir iş zirvesine dönüştürmeyi hedefliyor.

Bu yılın Ekim ayında, "8. BESİAD İş İnsanları Zirvesi" adı altında düzenlenecek olan kapsamlı etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından 200’ün üzerinde iş insanı, aileleri ile birlikte davet edilecek. Türkiye’nin her yerinden belli segmentin üzerinde firmaların Bodrum’da biraraya geleceği randevulu B2B görüşmelerin olduğu etkinlik, aynı zamanda bir tatil programı ve Bodrum tanıtım programına dönüştü.

BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kaplan, 8. BESİAD İş İnsanları Zirvesi’ne davet etmek üzere TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İrem Oral Kayacık ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti. Genel olarak Bodrum ve turizmin ele alındığı görüşmede, Engin Kaplan; Bodrum’un sorunları ve çözümleri üzerine fikir ve önerilerini paylaştı. Aynı zamanda BESİAD’ın Devlet Opera ve Balesi’nin Bodrum Kalesi’nde düzenlenen etkinliklerine verdiği destekler de toplantıda konuşuldu. 

İlk daveti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yapılan "BESİAD 8. İş İnsanları Zirvesi" ile ilgili tanıtım ve davet faaliyetlerine devam edileceği bildirildi. 

Güçlü bir ekip ile hazırlığı devam eden bu zirvenin hem kriz ortamında yaratılacak sinerji ile katma değer yaratan iş birliklerine vesile olacağı, hem de Bodrum’un tanıtımına yönelik çok önemli bir organizasyona dönüşeceği ifade edildi.