BESİAD Haftasonu Buluşmalarının İlkini Gerçekleştirdi...

Bodrum Esnaf Sanayici İş Adamları Derneği-BESİAD, hafta sonu buluşmalarının ilkini yerel seçimlerde belediye meclis üyesi görevine seçilmiş olan üyelerini tanıtmak amacı ile gerçekleştirdi.

BESİAD Haftasonu Buluşmalarının İlkini Gerçekleştirdi...

Bodrum Esnaf Sanayici İş Adamları Derneği-BESİAD, hafta sonu buluşmalarının ilkini yerel seçimlerde belediye meclis üyesi görevine seçilmiş olan BESİAD üyelerini tanıtmak amacı ile gerçekleştirdi.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Pazar kahvaltısı şeklinde gerçekleştirilen haftasonu buluşmasına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, BESİAD Başkanı Engin Kaplan, BESİAD üyesi olan Bodrum Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda iş insanı katıldı. Bundan böyle her hafta sonu bir buluşma gerçekleştirileceğini açıklayan BESİAD yönetimi, ilk toplantısını yerel seçimlerde belediye meclis üyesi görevine seçilmiş olan BESİAD üyelerine ayırdı. 

Toplantıda, BESİAD’a yeni seçilen Osman Şenol, Uluç Tezer, Süheyla Kiraz, Nisan Yıldız ve Erkan Özşeker’e Bodrum Sağlık Vakfı’nın atölyelerinde hazırlanan el ürünü plaketler verildi. Plaketleri Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras verdi. Daha sonra meclis üyeliğine seçilen BESİAD’lı iş insanları Uğur İlhami Özden, Emre Köroğlu, Atilla Serttaş, Kemal Özyurt, Mehmet Onur Şahbaz, Uluç Tezer ve Cafer Doğan ile söyleşi şeklinde devam etti.

Haftasonu buluşması hakkında Kent Haber’e açıklama yapan BESİAD Başkanı Engin Kaplan, “Bugün BESİAD’ın geleneksel perşembe toplantıları dışında yeni buluşmalar olarak organize ettiğimiz hafta sonu buluşmalarımızın ilkini gerçekleştirdik. Bundan sonra perşembe toplantılarımızın dışında değişik formatta toplantılarımızda olacak onlardan ilkiydi bu. Toplantımızı hem üyelerimizle bir araya geldiğimiz bir kahvaltı organizasyonu hem çok önemsediğimiz BESİAD üyesi olup meclis üyesi olarak görev alan, seçimde başarı kaydeden arkadaşlarımızı, üyelerimizi hem onure etmek hem sohbet etmek hem onların fikirlerini ve neden meclis iyisi olduklarına dair öngörülerine, amaçlarına, oradaki misyonlarını, hangi alanda özellikle çaba sarf edeceklerini dinledik. Ama bunun yanında şu mesajı verdik; ben bu toplantının en çok önemsediğim ve altını çizdiğim noktası olarak şunu belirtmek istiyorum BESİAD üyesi meclis üyelerimizin diğer meclis üyelerimizden bir farkı ya da farklı bir statüsü olduğu anlamına gelmeyen tam tersi aslında onların çok daha sorumlu olacakları, omuzlarında çok daha sorumluluklarının ve yüklerinin ağır olduğunu vurgulamak için onlarla buluştuk. Çünkü onların arkasında yaptığı ve yapmadığı her şeyi denetleyen, sorgulayan bir örgüt var. Bu örgüt doğru şeylerde onların hep yanında olacak elinden geldiği kadar destek olmayacak diğer meclis iyilerimizle ve başkanımızla birlikte. Ama bir hata varsa da bunu eleştirecek olan bu örgüt olacak, BESİAD olacak. Bunu vurgulamak için bir araya geldik. Her toplantımızda olduğu gibi sürekli büyüyen ve güçlenen bir örgütüz. Yeni üyelerimize engelli çocuklarımız tarafından yapılan Bodrum Sağlık Vakfı’nın ürettiği plaketleri takdim ettik. Onların iş hayatları ile ilgili bilgileri aldık ve çok keyifli bir toplantı yaptık” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da sürpriz bir şekilde toplantıya katıldığını söyleyen Kaplan, “Kendisi hem mütevazi, hem de enerjisi çok yüksek bir tavrıyla bizi çok mutlu etti. Paylaştığı başlıklar ile. Başından bu tarafa zaten sürekli iletişim halindeyiz. Paylaştığı başlıklar ve şu anda eyleme geçmiş olan durumlar bize çok umut verdi. Kendisine desteklerimizi BESİAD gibi özerk ve güçlü bir örgütün Bodrum yararına, ülke yararına olacak her türlü konuda elinin altında olduğunun mesajını tekrar verdik” diye konuştu. 

BESİAD üyesi olan ve Bodrum belediyesi meclis üyeliğine seçilen dokuz üyelerinin olduğunu söyleyen Kaplan, “Yine bizi çok mutlu eden ve benim de yönetim kurulu başkanı olarak ve yönetim kurulumun da aynı zamanda bu süreçte çok hassasiyetle ve ince eleyip sık dokuyup ve emek vererek gerçekten bizim için bir efor istedi. İki iddialı parti vardı. Bu iki iddialı partinin içinde ikisinde de meclis üyelerimiz, adaylarımız vardı hatta aday adaylarımız vardı. Bunların hepsini destekledik. Hangi partiden olursa olsun onların yönetim erkinin içinde tavır aldık ama tabi bir siyaset ve bir seçim söz konusuydu bu sırada dengeli hassas ve çok özenli bir süreç götürdüğümüze inanıyorum ki bugün iki partiden seçilmiş meclis üyelerimiz de burada dostça arkadaşça bir aradalar ve birlikte çalışma mesajı veriyorlar. Bunda meclis üyelerimizin de belirttiği gibi bu gelinen konforlu ve verimli noktada BESİAD’ın varlığının ve etkisinin çok büyük olduğuna biz inanıyoruz. Çünkü bu bir tedrisattır ve bu tedrisatin içinden geçmiş insanlarında meclis üyesi pozisyonunda olmasında yönetim erkinin içinde olmasını çok önemsiyoruz. Dokuz meclis üyemizin bir kısmı Cumhuriyet Halk Partisi bir kısmı da iyi Partiden. İki yarışan iddialı partinin Meclis üyeleri var” şeklinde konuştu.