Bent Yine Çöplerle Doldu

Bitez Mahallesi’ndeki bent, yağmur suları ile gelen çöplerle doldu. Vatandaşlar, bent temizlenmediği için Bitez’i su bastığını iddia ediyor.

Bent Yine Çöplerle Doldu

Bitez Mahallesi’ndeki bent, yağmur suları ile gelen çöplerle doldu. Vatandaşlar, bent temizlenmediği için Bitez’i su bastığını iddia ediyor.

Bitez Mahallesinde 80’li yılların sonunda yol yapımı için alınan topraklar sonrası ortaya çıkan ve daha sonra yeni düzenlemelerle bölge halkının bent olarak tanımladığı mevcut haline getirilen alan, dere yatağına gelişi güzel atılan çöp ve molozlar nedeniyle yine atıklarla doldu.

Gaz Deresi ve Beylikkırları bölgesindeki çöpler, yağmur suları ile su bendine geldi. Yine çöple dolan su bendi, mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. 

Bitez Mahallesi sakinlerinden Yılmaz Kıvılcım, bent temizlenmediği için Bitez’i su bastığını iddia ederek şunları dile getirdi:

“Burayı sel bastığı zaman, insanlar mağdur olduğu zaman yetkililer gelip suyun önünde özçekim yapıyorlar. Başka hiçbir işe yaramıyorlar. Buraya 2 tane kamyonla bir tane iş makinesi getirip burayı temizletmediler. Temizletmeyince de altı mil tuttu, altı su almıyor. Burası muhtarlıkken daha güzeldi. Muhtar her sene temizletiyordu ve bu taşmıyordu. Köyde de kimse rahatsız olmuyordu. Şu anda buradaki pislikleri görüyorsunuz. Bu pislikler temizlenmedi. Burası taştı mı bu pislikler köyün içine gidecek, denize gidecek. Girdiğimiz denize gidecek. Bu pislikler temizlenmedi, şimdi de Muğla’da gidip maaş alıyorlar. Buradaki boruların ağzındaki mazgalları hurdacılar çaldı. Belediye bir senedir yapmıyor. Bir tane pet şişe geldi mi tıkayacak, tahliye boruları olmayacak. Su asfaltı söküp gidecek.”