Belediyeden O Refüje Uyarı Tabelası!

Yapılan düzenleme çalışmasıyla refüjün büyütülmesi sonucu, son 20 günde 10 trafik kazasının yaşandığı caddeye belediye ekiplerince müdahale edildi. Ekipler, refüje şimdilik bir uyarı tabelası dikti. 

Belediyeden O Refüje Uyarı Tabelası!

Gümbet Mahallesi Adnan Menderes Caddesi Zetaş Taksi Durağı önünde refüj, Bodrum Belediyesi ekiplerince uzatılıp genişletilmişti. Vatandaşın iddiasına göre, Bitez istikametinden gelen sürücülerin rampa nedeniyle refüjü göremeyerek kazaların yaşandığı, büyük araçların da caddede dönerken zorlandığını dile getirdi. 

Konuyu haber bültenlerimizde yansıtmamızın ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, refüjün batı kısmındaki esnafın koyduğu dubadan başka bir önlem alınmayan noktasına yolu gösteren bir tabela dikti. 

Halim Özdemir isimli taksici esnafı vatandaş, tabelanın dikilmesi sonrası Kent Haber’e yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Öncelikle Kent TV’ye halkın sorununa duyarlı davrandığı için teşekkür ederim. Belediyeye de teşekkür ederim. Hem Bodrum Belediyesi’ne hem de Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne. Sesimizi duydular ve buraya tabelayı diktiler. Ama yine de bu refüjün daraltılması ve küçültülmesi lazım. Ya da refüj rampanın yukarısındaki kör noktaya kadar uzatılmalı. Yoksa burada kaza yaşanmaya devam eder.”