Bayramlaşmada Gündem İstanbul Seçimiydi

Bayramlaşma törenini bayramın 2’nci günü gerçekleştirilen CHP Bodrum’da gündem İstanbul seçimiydi. 

Bayramlaşmada Gündem İstanbul Seçimiydi
CHP Bodrum bayramlaşma töreninde gündem İstanbul seçimiydi.

Bayramlaşma törenini bayramın 2’nci günü gerçekleştirilen CHP Bodrum’da gündem İstanbul seçimiydi. 

Bugün öğleden sonra partinin Çarşı Mahallesi’nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Muğla milletvekilleri Burak Erbay, Suat Özcan, Süleyman Girgin, İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. 

Bayramlaşma töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Aras, herkesin bayramını kutladığı konuşmasında “Biz de bu birlikteliği bugün burada göstererek diyoruz ki, 23 Haziran’da İstanbul’u da alacağız. Çünkü biz 31 Mart seçimlerini de böyle kazanmıştık. Bu birlik ve beraberlik içerisinde kazanmıştık. 23 Haziran’daki seçimi de aynı şekilde alacağız” diye konuştu. 

Muğla Milletvekili Burak Erbay da herkesin bayramını kutlamasının ardından İstanbul seçimlerinin çok önemli olduğuna işaret etti. 31 Mart seçimlerinde Muğla sonuçlarının da değerlendirilmesi gerektiğini dile getiren Vekil Erbay, “Türkiye’de genel başkanlarımız birleşerek ittifakları doğru kurguladı ve sonuca gitti. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya’da sonuca gitti. Ama Muğlamızda kurulan ittifakla ilgili sorunlar olduğu görülüyor. Rakamlar ortada. Bunları, ileride daha doğruyu yapabilmek, hatalar varsa tespit etmek adına konuşmak durumundayız. Çünkü Muğla Cumhuriyetin kalesi ve böyle olmaya devam etmesi bizlerin sorumluluğunda. Bunları bizler yapacağız” ifadelerini kullandı.

Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de İstanbul seçimlerine değinerek şunları dile getirdi:

“Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, devletin Cumhurbaşkanı, devletin bakanları, milletin ve devletin ağır sorunları dururken yerel seçim koşturuyorlar. Bir tarafta devlet var, bir tarafta da Ekrem İmamoğlu var. Siyasi partiler arasında geçmesi gereken yerel seçimde devlet taraf olmuş. Gelinen durumun özeti budur.”

Törene sonradan katılan Milletvekili Suat Özcan ise partililerin ilk yapması gereken çalışmanın vatandaşları oy kullanmaya ikna etmek olduğunu dile getirerek  “Biz ne yapabilirizi konuşmak gerekiyor. Vatandaşlarımızı oy vermeye ikna etmemiz lazım. Birinci aşamadaki görevimiz bu olması lazım” şeklinde konuştu.