Bayramı Toz İçerisinde, Susuz Geçirdiler!

Akçaalan Mahallesi’nde devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle sularının kesik olduğunu ve toz toprak içerisinde yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulundu.

Bayramı Toz İçerisinde, Susuz Geçirdiler!
Vatandaşlar “Sanki Survivor adasında yaşıyoruz” dediier

Akçaalan Mahallesi’nde devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle sularının kesik olduğunu ve toz toprak içerisinde yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulundu. Vatandaş, “Sanki Survivor adasında yaşıyoruz” dedi. 

Turgutreis Akçaalan Mahallesi’nde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen su hattı döşeme çalışmaları, bir aydır devam ediyor. Vatandaş, mahalleye altyapı hizmetleri getirilmesini memnuniyetle karşılıyor fakat çalışmanın uzamasından şikayetçi. Mahalleye bir aydan beri, sadece akşam saatlerinde kısa bir süreliğine su verildiğini ifade eden mahalle sakinleri, susuzluğun yanı sıra toz toprak içinde kaldıklarını söylüyor. 

Günlük temizlik ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını anlatan mahalle sakinleri, işlemlerin kısa sürede bitirilmesi talebinde bulunuyor.

Kazım Karabekir Caddesi üzerinde ikamet eden Şevki Demir adlı vatandaş, “Yolun bir kısmı kazıldı, boru döşendi. Bazı yerler kapatıldı fakat büyük bir kısımda hala toz toprak var. Şimdi de bayram dolayısıyla çalışma yapılmıyor. Sabah yüzümüzü yıkayamıyoruz. Akşam saatlerinde kısa süreliğine açıyoruz. Çalışmayı olumlu buluyoruz, yapılması lazım ama uzaması sorun. Bir aydan beri bu sıkıntıları yaşıyoruz. Toz topraktan kapı pencere açamıyoruz. Sanki Survivor adasında yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.