Bayram Tatilcileri Dönüşe Geçti...

Ramazan Bayramı tatilini Bodrum’da geçiren tatilciler, dönüş yolunda yoğunluk oluşturdu. Emniyet Kavşağı’ndan başlayan araç kuyrukları, Gümbet Kavşağı’nı aştı. 

Bayram Tatilcileri Dönüşe Geçti...
Dün başlayan dönüşler, bu sabahtan itibaren daha da yoğunlaştı. 

Ramazan Bayramı tatilini Bodrum’da geçiren tatilciler, dönüş yolunda yoğunluk oluşturdu. Emniyet Kavşağı’ndan başlayan araç kuyrukları, Gümbet Kavşağı’nı aştı. 

9 günlük uzun Ramazan Bayramı tatilinde gözde turizm merkezi Bodrum’a gelen yerli turistlerin büyük çoğunluğu, tatillerini bitirip memleketlerine dönmeye başladı. Dün başlayan dönüşler, bu sabahtan itibaren daha da yoğunlaştı. 

Tatilin başlamasıyla Bodrum’a geliş istikametinde yoğunluk oluşturan tatilciler, bu sefer gidiş istikametinde yoğunluk oluşturdu. Emniyet Kavşağı’ndan başlayan araç kuyrukları, Gümbet Kavşağı’nı aşıp zaman zaman Jandarma Kavşağı’na ulaştı. Trafik zaman zaman durma noktasına geldi. 

Ankara’dan Bodrum’a tatile gelen Cihat Özcan, 3 günlük güzel bir tatil geçirdiklerini ifade ederek, “Biz Turgutreis’te konakladık. Fırsat olursa bir daha gelmek isteriz, Bodrum çok güzel bir yer. Hava sıcaklığından kaynaklı galiba Turgutreis çok yoğun değildi ama bir akşam Bodrum merkeze geldik, Tuırgutreis’e göre çok kalabalıktı” diye konuştu. 

Bodrum’a sadece kendi araçları ile değil otostopla gelip tatil yapanlar da vardı. İlçeye otostopla gelen Mert Cemal Baş ile Tugay Akçakaya, tatil sonrası yine otostopla dönmeye çalıştı. Kent Haber’e konuşan Mert Cemal Baş, şunları söyledi:

“İstanbul’dan yola çıktık, bir gün içerisinde buralara kadar gelebiliyoruz. Hatta 2 otostopla. Buradan geri dönmesi 2 günümüzü alacak. Sebebini bilmiyorum ama insanlar kimseye güvenmiyor galiba. Biz öğrenciyiz, maddi durumumuz olmadığı için zaten otostopla geliyoruz. Burada kamp yaptık, 2 gün kaldık. Zamanımız olsa daha kalacaktık ama zamanımız olmadığı için dönmek zorundayız. Geri dönüşümüz de zor olacağı için bugünden yola çıktık.” 

Geri dönüşlerin Pazar günü de devam etmesi bekleniyor.