Barınak Yararına Kermes Düzenlediler

Geçtiğimiz Ocak ayında sel baskını sonucu ciddi hasarlar alan Güllük Hayvan Barınağı yararına Bodrum’da bir kermes düzenlendi.

Barınak Yararına Kermes Düzenlediler

Geçtiğimiz Ocak ayında sel baskını sonucu ciddi hasarlar alan Güllük Hayvan Barınağı yararına Bodrum’da bir kermes düzenlendi. Barınaktan kermese getirilen kedi ve köpekler ise ilgi odağı oldu. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Hortma Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Bodrum Çocuklar Evi isimli anaokulunda Güllük Hayvan Barınağı yararına bir kermes gerçekleştirildi. Kermeste yiyecek, içecek, takı, tasarım ürünleri stantlarda satışa sunuldu. Barınak yararına düzenlenen kermese getirilen kedi ve köpekler ise ilgi odağı oldu. 

Kermeste Kent Haber’e konuşan Bodrum Çocuklar Evi Anaokulu Kurucusu ve Müdürü Sibel Özkul, şu sözlere yer verdi:

“Barınakta yaşayan dostlar için düzenlediğimiz bir kermes. Güllük Barınağı’nı seçtik çünkü geçen sene oldukça zor bir kış geçirdiler. Bir veterinerleri yok. Dışarıdan bağımsız veterinerlerle çalışıyorlar. Sadece bağışla yürüyen bir barınak. Bu nedenle elimizden geldiğince ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Oradaki dostlarımız da bugün aramızda misafir ettik. Sahiplenmek isteyen olursa diye barınaktaki kedi ve köpek dostlardan buraya getirdik.”

Güllük Barınağı gönüllülerinden Sabiha Daşdemir ise şu ifadeleri kullandı:

“Anaokulu müdürü Sibel Hanım bize ulaştı. Burada düzenlenen kermeste stantlardan bir ücret alınıyormuş. Bu ücretlerin tamamını Güllük Barınağı’na bağışlamak istediklerini söylediler. Biz de bu vesileyle geldik, bir stant açtık. Belki sahiplendirebiliriz diye barınaktan hayvanlarımızı getirdik. Okul yetkilileri ve tüm katılanlara çok teşekkür ederim.”

Kermes, akşam saatlerinde kadar devam etti.