Aras'tan Yurt Sorununa Çözüm Sözü

Kent Tv'de Açık Görüş programını hazırlayıp sunan Ayhan Ongun'un sosyal medyada yaptığı bir paylaşımın haber bültenlerinde yer almasının ardından Bodrum gündemine oturan yurt sorununa, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan çözüm sözü geldi.

Aras'tan Yurt Sorununa Çözüm Sözü

Kent Tv'de Açık Görüş programını hazırlayıp sunan Ayhan Ongun'un sosyal medyada yaptığı bir paylaşımın haber bültenlerinde yer almasının ardından Bodrum gündemine oturan yurt sorununa, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan çözüm sözü geldi.

Geçtiğimiz günlerde Ayhan Ongun’un çağrısıyla yapılan bir toplantıda Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin konut, ulaşım ve güvenlik sorunları ele alınmış, uzun vadeli ve acil çözüm önerileri tartışılmış ve toplantı sonunda bir çalışma grubu oluşturulmuştu. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ümmühan Yurt başkanlığında oluşturulan çalışma grubu, ilk toplantısını yaparak gelişmeleri değerlendirdi.

Yurt dışı gezisinden dönen Başkan Ahmet Aras, kendisine yapılan bilgilendirmenin ardından yaptığı açıklamada “Güzel Sanatlar Fakültesinin bulunduğu yerleşkede yer gösterilmesi halinde en kısa sürede bir öğrenci yurdu yapılması için hayırsever vatandaşları devreye sokmaya çalışacağız, olmazsa belediye olarak bu yurdun yapımını üstleneceğiz” dedi.

Ulaşım sorunuyla ilgili de Muğla Büyükşehir Belediye Ulaşım Daire Başkanlığını arayan Ümmühan Yurt’da; “pazartesi günü Muğla’dan gelecek Büyükşehir yöneticileriyle öğrencilerin servis sorununa kalıcı bir çözüm bulmaya çalışacağız” açıklamasını yaptı.

Bu arada çalışma grubu içerisinde bulunan Mimar Ayla Gürpınar ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Burak Pekün yurtla ilgili bir proje çalışması için görev aldılar.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da konuyu yakından takip ettiğini, sorunların çözümü için gerekli girişimleri başlatacağını bildirdi.

Bu konuyla ilgili oluşturulan çalışma grubu önümüzdeki hafta içerisinde Kaymakam, Belediye Başkanı ve meslek odalarını ziyaret ederek, onlardan da destek talep edecek.
Çalışma Grubu sözcüsü Ayhan Ongun çalışmalarla ilgili şunları söyledi.

“Giderek kamu vicdanını rahatsız eder duruma gelen Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin barınma ve ulaşım sorunlarının çözümü kimi platformlarda dile getirse ve bazı girişimler yapılsa da, gönüllülerin organize olamayışı nedeniyle hep askıda kaldı. Bodrum’un sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına çok büyük değer katabilecek gençlerin kiraların ve ulaşım fiyatlarının yüksek olması nedeniyle sıkıntı içinde olması üzücü bir durum. Sosyal medya üzerinden başlattığımız bir paylaşıma Bodrum halkından çok olumlu tepkiler aldık ve bir çalışma grubuyla işe koyulduk. Kısa vadede henüz barınma sorununu çözememiş öğrencileri güvenli bir yerlere yerleştirmek için yapacağımız girişimlere destek veren herkese sonsuz teşekkürler. Kaymakamımız Sayın Bekir Yılmaz, Belediye Başkanımız Ahmet Aras bu kampanyaya anında sahip çıkarak bizlerin motivasyonunu da yükselttiler. Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ümmühan Yurt da bizzat çalışma grubunun içerisinde yer alarak heyecanımızı artırdı. Oluşan bu çalışma grubunu kalıcı ve sürekli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bir kez daha bu çalışmada yer alan, katkı koyan herkese teşekkür ediyor, duyarlı tüm Bodrumluları gençlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz" dedi.