Alkollü Sürücü Kamyonetle İşyerine Girdi!..

Bodrum’da bir kamyonetin işyerine girdiği anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Alkollü Sürücü Kamyonetle İşyerine Girdi!..

Bodrum’da bir kamyonetin işyerine girdiği anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Alkollü olduğu iddia edilen sürücünün neden olduğu kaza sonrasında İşyerinde 30 bin TL hasar meydana geldiği ifade edildi. 

Olay Cumartesi gününü Pazar'a bağlayan gece saat 02.22’de yaşandı. Gece saatlerinde Derviş Görgün Caddesi üzerinden Cevat Şakir Caddesi’ne gelen kamyonet, dönüş yapmayarak doğrudan cadde üzerinde faaliyet gösteren “Avantgarde Home” adlı işletmeye girdi.

Kamyonet, işletmenin vitrinini kırıp içerdeki koltuk, sandalye, halı, perde gibi pek çok ürüne zarar verdi. Kamyonetin sürücüsü ise işletme içerisinde 3-4 saniyelik bir duraksamanın ardından, aracını dışarı çıkararak olay yerinden kaçtı. Durumu fark eden Bodrum Kapalı Cezaevi’ndeki jandarma aracın plakasını aldı. 

Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlatırken işyeri sahibi Burak Yılmaz büyük şok yaşadı. Olayla ilgili Kent Haber’e açıklama yapan “Avantgarde Home”un sahibi Burak Yılmaz, “Biz 25 yıldır bu işi yapıyoruz. İstanbul’da da yerlerimiz var. 6 sene önce de Bodrum’a yerleşip bu işyerimizi açtık. Döşeme, perde ve dekorasyon konusunda hizmet veriyoruz. Cumartesiyi Pazara bağlayan gece 02.22’de güvenlik kameralarından gördüğümüz üzere karşı caddeden gelen bir kamyonet hiç durmaksızın ön vitrinden mağazamızın içine girip mağazanın yarısından çoğuna kadar gelmiş. İçerdeki ürünlerimizi, vitrinimizi tahrip etmiştir. İçerde yaklaşık 3-4 saniye kalıp hemen olay yerinden kaçmak suretiyle ayrılmıştır. Karşıdaki cezaevinde nöbet tutan jandarmalarımız çıkıp plakayı almakla beraber olay yerine intikal eden polis arkadaşlarla paylaşmışlar. Şahsın çalıştığı firmanın aracını kullanarak bunu yaptığı öğrenilmiş. Firma sahibi de yarım saat sonra olay yerine intikal etti. Firma sahibi zararı karşılayacağını söylüyor. Yalnız burada söylemek istediğim şu maddi olan hasar karşılanabilir ama maddiyatla karşılanamayacak kazalar olmasın. Her gün kaza haberlerini duyuyoruz. Alkollü araç kullanımından lütfen uzak dursunlar. Bodrum’un bir köşesinden diğer köşesine taksi 100 TL’ye gidiyor. Bizim dün mağazamızda oluşan hasar 30 bin TL. Bunu ya ben ödüyorum ya da karşı taraf ödüyor. Bu arkadaş alkol aldıktan sonra evine taksi ile gitseydi ödeyeceği en büyük paza 100 TL idi. Bizi de böyle zahmete sokmayacaktı. Allah korusun kendi canından da olabilirdi. Bu konuya lütfen dikkat edelim, kendi canımıza, insanların canına kastetmeyelim. Çünkü hayatta bazı şeylerin telafisi yok” ifadelerini kullandı.