Açık Mikrofon Toplantıları Sürüyor

Bodrum Belediyesi, "Açık Mikrofon" halk toplantılarının ikincisi Karaova Bölgesinde gerçekleştirdi.

Açık Mikrofon Toplantıları Sürüyor

Bodrum Belediyesi, "Açık Mikrofon" halk toplantılarının ikincisi Karaova Bölgesinde gerçekleştirdi. İnsanın olduğu yerde hizmet ihtiyacının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’a hizmeti hangi kurum getirecekse, gider görüşürüz. Belediyecilikte siyaset olmaz. Partizanlık olmaz. Ben vatandaşımızın çaresi hangi kurumdaysa, gider görüşürüm, görevini hatırlatırım” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcıları Önder Batmaz ve Tayfun Yılmaz ile birim müdürlerinin katıldığı program öğle saatlerinde Çamarası Mahallesinde başladı.

Başkan Aras, Karaova bölgesinin bugüne kadar yeteri kadar hizmet göremediğini, bu makus talihin değiştirileceğini belirterek şunları söyledi:

"Sizler Bodrum'da yaşıyorsunuz ama ezasını, cefasını da siz çekiyorsunuz. Bodrum merkezde vatandaşlarımıza her türlü hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ama bizim köylümüz de Bodrum’daki ayrıcalıklara sahip olmak durumunda. Biz bu bölgelere turizmden gelen katma değeri dağıtmak zorundayız, köylülerimize de aktarmak zorundayız. Altyapı sorun, katı atık sorun, ulaşım sorun, Bodrum'un bazı bölgelerine bugüne kadar gerekli hizmet yapılamamış ama biz bu makus talihi değiştireceğiz. Bu 5 yıl ben ve mesai arkadaşlarım canımızı dişimize takarak bütün sorunların tek tek üstesinden geleceğiz.”

BELEDİYECİLİK BAŞKA, SİYASET BAŞKA

Bodrum’da yaşayan herkesin sorununun Bodrum Belediyesi’nin sorunu olduğunu vurgulayan Başkan Aras, “Büyükşehir’in yetki ve görev alanına giren konular, beni de ilgilendiriyor. Vatandaşın durağı yoksa, bu benim de sorunum. Suyu akmıyorsa, dereleri temizlenmiyorsa, bu beni de ilgilendiriyor. Hiç kimse Bodrum’da yaşayan vatandaşa, ‘derdini Büyükşehir’e anlat’ diyemez. Bunun da ötesinde, Bodrum’da planlama yetkileri beş ayrı kuruma dağıtılmış durumda. Her proje, her yatırım bürokrasiye takılıyor. Belki sıkıntı yaratıyor, ama bizim görevimiz bunu aşmak. Büyükşehir Belediyemizle koordinasyon içindeyiz. Bakanlıkları ilgilendiren hususlarda gereken her şeyi yaparız. Biz hizmete siyaset gözlüğüyle bakmıyoruz. Belediyecilik ayrı, siyaset ayrı. Bodrum’da yaşayan vatandaşımın bir ihtiyacı varsa, ben çare neredeyse oraya gider konuşurum. Her kurumun görevini hatırlatırım. Cumhurbaşkanı’na da giderim, Bakanlara da, genel müdürlere de. Yeter ki memleketimize hizmet gelsin” ifadelerini kullandı.

Yoğun geçen turizm sezonunun ardından çalışmalara Karaova Bölgesinden başlandığını ifade eden Başkan Aras, planlı çalışma programı ile hizmetlerin bir bir yerine getirileceğini belirterek "Dere temizlik faaliyetleriyle ilgili çalışmaları bu bölgeden başlattık. Fen İşlerimizin yaptığı çalışmalar sayesinde Karaova’mızın eksik olan yolları tamamlanacak” diye konuştu. 

"KARAOVA GÜNLÜK SÜT GELİYOR..."

Başkan Aras’tan süt üreticilerine de bir müjde geldi. Bodrum Belediyesi Tarımsal İşler Müdürlüğü'nün koordinasyonluğunda kurulacak olan kooperatiflerde, sütle ilgili çalışmaların yapılacağını söyleyen Aras, yereldeki süt üreticilerinin destekleneceğini belirterek "Karaova'da süt birliğimizin sütlerini ve süt ürünlerini kullanacağız, adına da ‘Bodrum Belediyesi Karaova Günlük Süt’ diyeceğiz” dedi.

Günlük sütün, belediye kafelerinde, çarşı merkezinde oluşturulacak kiosklarda ve üretici pazarlarındaki stantlarda uygun fiyatla satışa sunulacağını söyleyen Aras, bununla ilgili olarak bir pastörizasyon ünitesi kurulacağını belirtti. Aras, “Bodrum'un nüfusu 200 bin olmuş, eğer biz ürettiğimiz sütü hemen paketleyip Bodrum’da çarşıya çıkarabilirsek, üretici bize süt bile yetiştiremez” diye konuştu.