Acıbadem'den, Bodrum'a Muhteşem Bir Tıp Merkezi

2012 yılından beri Bodrum'da uluslararası nitelikte sağlık hizmeti sunan Acıbadem Bodrum Hastanesi'nden sonra, şimdi de Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi Türkkuyusu Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki binasında faaliyete başladı.

Acıbadem'den, Bodrum'a Muhteşem Bir Tıp Merkezi
Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Acıbadem Sağlık Grubu'nun 15. tıp merkezi olarak hizmete girdi

Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın da katılımıyla açıldı. 

2012 yılından beri Bodrum'da uluslararası nitelikte sağlık hizmeti sunan Acıbadem Bodrum Hastanesi'nden sonra, şimdi de Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi Türkkuyusu Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki binasında faaliyete başladı. Son derece ince düşünülmüş bir yerleşim planına, son teknoloji ekipmana ve deneyimli bir hekim ve yardımcı sağlık personeli kadrosuna sahip tesisin açılışına, Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yardımcısı Turgay Kaya, Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi Yöneticisi Dr. Özgür Bayındır ve eşi Görkem Bayındır, ünlü sanatçı Fatih Erkoç, Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz ve Başkan Yardımcısı Asiye Poyraz, merkez direktörü Arzu Karataş, direktör yardımcısı Sema Türkkan ile çok sayıda seçkin davetli katıldı. Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, 24 saat yaşayan bir kent olan Bodrum'un sağlık ihtiyaçlarına yönelik olarak 7 gün 24 saat hizmet verecek. 

Açılışta konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bildiğiniz gibi Acıbadem sağlık hizmetlerinde devletin yükünü alan önemli bir kuruluş. Aydınlar ailesi hastanedeki ticari faaliyetlerinin dışında hayırsever işler de yapıyor. İlçemizde yaptırdıkları okul, cami gibi hayır işleri de var. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Aydınlar ise Acıbadem bünyesinde Türkiye ve yurt dışında 22 hastane ve 15 tıp merkezi bulunduğuna dikkat çekti.

2018 YILINDA 45 BİN YABANCI HASTA GETİRDİK

Sağlık alanında Türkiye'de kamunun önemli yatırımları olduğuna dikkati çeken Aydınlar, sözlerine şöyle devam etti;

"Çok büyük ölçekli şehir hastaneleri yapılıyor. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, Türkiye'de sağlık hizmetleri, batı ülkeleri dahil birçok ülkenin önünde diyebiliriz. Çok nitelikli sağlık profesyonelimiz var, hekimlerimiz var. Çok gelişmiş hastanelerimiz var. Bu da özellikle Türkiye'nin önemli bir sağlık destinasyonu olmasını sağladı. Her geçen gün Türkiye'ye gelen yabancı hasta sayısı artıyor. 2018 yılında Acıbadem olarak 45 bin yabancı hasta getirdik ve 100 milyon dolar ciro yaptık."

Acıbadem Grubu olarak nitelikli sağlık hizmetleri verdiklerini anlatan Aydınlar, kanser, beyin cerrahisi ve organ transplantasyonu gibi konularda sağlık hizmeti verdiklerini dile getirdi. Türkiye için bu durumun sevindirici olduğunu anlatan Aydınlar, sözlerini şöyle noktaladı:

"Bu bir ihracat. Bunun girdisi neredeyse yüzde 90 oranında ülkede kalıyor. Sağlık turizminde ara mal girdisi yok denilecek kadar az. Türkiye, bu açıdan önemli bir potansiyeli barındırıyor. Her geçen gün bu sayının daha da artmasını bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Açılışta düzenlenen kokteylde davetlilere çeşitli ikramlar yapıldı. 

Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Acıbadem Sağlık Grubu'nun 15. tıp merkezi olarak hizmete girdi. Hastaneye yakın bir donanımla kurulan tıp merkezi, 3000 m2 kapalı, 3000 m2 açık olmak üzere toplam 6000 m2lik geniş bir alanda hizmet veriyor. 

Bodrum'un merkezinde hizmete açılan Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Bodrum'un dokusuna uygun tasarlanan özgün mimari ile hayata geçirildi. Turuncudan maviye farklı renklerin kullanıldığı merkezde, Acıbadem kültürünün hasta ve yakınlarının güvenliği ve konforunu ön planda tutan güler yüzlü hizmet anlayışının devam ettirileceği belirtildi.  

7 gün, 24 saat hizmet verecek Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Dermatolojiden kardiyolojiye çok sayıda tıbbi branşın bulunduğu bir sağlık kuruşu olarak tasarlandı. Tıp merkezinde Acil Servis, Ambulans hizmetleri, Check-up hizmetleri ve Fizik Tedavi Ünitesi de bulunuyor. Merkezde sunulan kozmetik dermatoloji uygulamaları arasında Botoks, Dolgu, PRP ve Mezoterapi yer alıyor. Merkezin SGK, özel sağlık sigortaları, banka sigortaları, yabancı sağlık sigortaları ile anlaşması bulunuyor. 

Acıbadem Sağlık Grubu'nun bilgi birikimini yansıtan Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Acıbadem Bodrum Hastanesi ile koordineli hizmet verecek. Böylece ihtiyaç halinde, hastalar Acıbadem Bodrum Hastanesi'ne sevk edilebilecek.