9 FETÖ/PDY Şüphelisi Yakalandı!

Bodrum’dan Yunan adalarına kaçmak isteyen 1’i kadın 9 FETÖ/PDY şüphelisi, bir teknede yakalandı.

9 FETÖ/PDY Şüphelisi Yakalandı!

Bodrum’dan Yunan adalarına kaçmak isteyen 1’i kadın 9 FETÖ/PDY şüphelisi, bir teknede yakalandı.

Sahil Güvenlik ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM Büro Amirliği ekiplerince ortak yürütülen çalışma sonucunda; Gümbet limanından 8 metrelik fiber tekneye binen 1‘i kadın 9 şüpheli şahıs, takip sonucunda Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. TEM Büro Amirliğine teslim edilen 9 kişiden 6’sının FETÖ/PDY Üyesi olmak suçundan arandığı, 3’ünün ise FETÖ/PDY Üyesi olmaktan haklarında açılan davaların istinaf mahkemelerinde olduğu tespit edildi.

Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir’de aranan ve Bodrum’dan Yunan adalarına kaçmak üzereyken yakalanan 9 kişi, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan haklarında işlem yapılarak adliyeye sevk edildi.

Adliyeye çıkarılan şüphelilerin Sağlık Personeli H.B., Öğretmen A.U. Mali Müşavir İ.B., Öğretmen H.E., Bilgisayar Mühendisi K.A.D., Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Doçent olan M.Ş., Esnaf M.C.S., İşsiz İ.D. ve Esnaf K.G. adliyeye sevk edildi. Esnaf K.G.’ye aynı zamanda tekne kaptanı olduğu gerekçesiyle de işlem yapıldı.