73 Gol Atıp, 1 Gol Yediler!

2018-2019 Futbol sezonunda Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü altyapısı ses getirirken, U11 sporcuları ligde 73 gol atıp bir gol yeyip namağlup şampiyon oldu. 

73 Gol Atıp, 1 Gol Yediler!

2018-2019 Futbol sezonunda Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü altyapısı ses getirirken, U11 sporcuları ligde 73 gol atıp bir gol yiyip namağlup şampiyon oldu. 

Daha önce altyapılarda hiçbir başarısı bulunmayan kulübün son 2 yıldaki çıkışı Muğla futbolunda dikkat çekiyor. 2 yıl önce altyapı sorumlusu olarak göreve başlayan Kanat Özsert’den sonra altyapıda gün geçtikçe güçlenen Ortakent’te, Özsert geçtiğimiz aylarda kulüp başkanlığına da getirilerek, kulübün hem başkanı, hem de antrenörü olarak adeta takımın her şeyi oldu.

Altınordu Bodrum Futbol Okulları’nın pilot takımı olan Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü, U11 ligi A grubunda rekor bir tablo ile namağlup şampiyon oldu. 

Bitez Pedasa Gençlik Spor, Yalıkavak Belediyespor, Turgutreisspor, Gümüşlük Gençlik Spor ve Bodrum Turkuaz Spor’un olduğu ligde 10 maçta 10 galibiyet alan takım, 73 gol atıp 1 gol yedi. Tek golü 2-1 kazandıkları Yalıkavak maçında yiyen takım 8 puan farkla şampiyon oldu. 

Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü, U12 ligi A grubunda 3’üncü, U13 ligi A grubunda birinci ile aynı puanda averaj ile ikinci olurken, U14 ligi A grubunda da üçüncü sırayı elde ederek altyapı bazında tarihinin en iyi sezonunu geçirdi.