5 Kişi Gözaltına Alındı!

Bodrum’da denizden 8 kişinin kurtarıldığı, bir çocuğun ise kaybolduğu olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. 

5 Kişi Gözaltına Alındı!

Bodrum’da denizden 8 kişinin kurtarıldığı, bir çocuğun ise kaybolduğu olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. 

Dün sabah saatlerinde Bodrum’dan Yunanistan’ın Kos Adasına yasadışı yollarla geçmek isteyen mülteci teknesi Akyarlar açıklarında batmıştı. Batan tekne bulunan 9 kişiden 8’i Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılmış, 8 yaşındaki bir kız çocuğunun ise Ege Denizi’nde kaybolmuştu. Ekipler hem denizden, hem havadan ve sahil şeritlerinde kız çocuğunu aradı. Dün denizde bulunmayan çocuk için bugün de aramalar devam etti.

Olayın ardından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye alındı. Yapılan araştırma sonucu mültecileri getirilen araç plakasıyla aracı kullanan Erol D. isimli şahısa ulaşan jandarma ekipleri daha sonra soruşturmayı genişletti. 

Bitez Mahallesi’nde bulunan bir otele baskın düzenleyen Jandarma Suç Araştırma Timi ve Kom Takip Timi, mültecileri Yunanistan’a götürmek için para alan Suriyeli Abdurrezzak E.E., göçmeleri bulundukları illerden Bodrum'a getiren ve Yunanistan’a gitmelerini organize eden Filistinli Muhammed N.C., organizatörlerle birlikte hareket ettikleri iddia edilen otel sahibi Nihat Ö. ve Derya Ö. isimli şahısları gözaltına aldı.

Otelde yapılan aramalarda ise 3 adet can yeleği, 5 adet şambrel ve 1 adet bot şişirme pompası ele geçirildi. 

Gözaltına alınan 5 kişi Jandarma’daki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.