30 Öğrenci Birbirine Girdi!..

Bodrum’da çok sayıda lise öğrencisinin birbirine girdiği kavga, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Yalıkavak Halil İbrahim İper- Adnan İper Anadolu Lisesi öğrencileri arasında yaşanan kavgada ortaya çıkan manzara kaygılandırdı.  

30 Öğrenci Birbirine Girdi!..

Kent Haber'e görüntüleri ulaştıran vatandaşlar, okulda bazı grupların çete gibi davrandığını ve sık sık meydana gelen kavgaların bir türlü önlenemediğini dile getirerek, yetkililerin bu duruma bir an önce çözüm bulmasını istedi.

Yalıkavak Gökçebel’de geçen Cuma günü okul çıkışında yaşandığı öğrenilen kavgada, yaklaşık 30 öğrenci sokakta birbirine girdi. Görgü tanıklarının iddiasına göre kız meselesi yüzünde çıktığı ifade edilen kavga yaklaşık 10 dakika sürdü. Olayda birkaç kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Kavga anlarına şahit olan bir öğrenci olayla ilgili olarak “Kavga kız mevzusu yüzünden çıktı. Okul çıkışı çok kalabalıktı, karmaşa vardı. Bir kişinin vurmasıyla olay başladı ve büyüdü. Kavga yaklaşık 10 dakika devam etti. Okul yönetiminin müdahale etme fırsatı olmadı. Emniyet güçleri gelene kadar da kavganın tarafları dağıldı ve ayrıldı. Yaralanan birkaç kişi vardı, biri baygındı. Kavga içerisinde yaklaşık 30 kişi vardı. Olayın emniyete yansıyıp yansımadığına dair hiçbir bilgim yok” dedi.

Kavgaya şahit olan bir kız öğrenci ise okulda yaşanan olaylardan tedirgin olduklarını ifede ederek “Okulun bulunduğu Yukarı Gökçebel Mahallesi’nde kendilerini çete gibi gösteren bir grup, sürekli bu tür kavgalar çıkartıyor. Daha önce de aynı kişiler tarafından çıkarılan bu olaylar çok yaşandı. Müdahale etmek isteyen öğretmenler hatta polislere bile karşı koyuyorlar. Ailelerimiz de şikayetçi. Paylaşırsanız belki sesimizi duyan olur” dedi.