15 Metrede, 32 Kiloluk Liça Avladı...

Bodrum’da yaşayan kaptan Deniz Büyüksöylemez, 15 metre derinlikte, yaklaşık 32 kilogram ağırlığında liça cinsi balık avladı.

15 Metrede, 32 Kiloluk Liça Avladı...

Bodrum’da yaşayan kaptan Deniz Büyüksöylemez, 15 metre derinlikte yaklaşık 32 kilogram ağırlığında liça cinsi balık avladı.

Büyüksöylemez, geçtiğimiz yıl da 30 kilo ağırlığında, 1 metre 30 santimetre boyunda liça cinsi balığı zıpkınla avlamıştı. 

Yalıkavak Mahallesi’nde yaşamını sürdüren kaptan Deniz Büyüksöylemez, dün öğleden sonra zıpkınla avlanmak için Yalıkavak’ta dalış yaptı. Büyüksöylemez, yaklaşık 15 metre derinlikte 32 kilo ağırlığında bir liça cinsi balığı zıpkınla avlayarak kıyıya çekti. 

“Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla yapılan deniz dibi temizliklerinde de kaptanlık yapan Deniz Büyüksöylemez, avladığı balık hakkında Kent Haber’e yaptığı açıklamada ”Yaklaşık 30 kilo ağırlığında. Çok güçlü bir balık. Kıyıya çekmek zor. Vurduktan sonra kıyıya çekebilmek için bayağı bir uğraştım. Makara boşaldı. Bir ara beni sürükledi. Daha sonra kıyıya çekebildim. Balığı satmayı istemedim, ailemle ve arkadaşlarımla yiyeceğim. Çok lezzetli bir balıktır” dedi.