26 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının başlamasıyla Bodrum’da 115 okulda, 26 bin 288 öğrenci ders başı yaptı. 

26 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının başlamasıyla Bodrum’da 115 okulda, 26 bin 288 öğrenci ders başı yaptı. 

Yaklaşık 3 aylık bir aranın ardından Türkiye’de 18 milyon öğrenci için ders zili çaldı. Bodrum’da da 115 okulda 26 bin 288 öğrenci ile bin 420 öğretmen ders başı yaptı. 

Okulların başladığı İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Bodrum Belediye Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Törene, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ummuhan Yurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Atatürk İlkokulu’nda da bir etkinlik gerçekleştirildi. 

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.                                        
                         
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, tören sonrasında Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve eğitim paydaşlarına sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm eğitim şehitlerini rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün Bodrum’da 115 okulumuzda, 26 bin 288 öğrencimiz, bin 420 öğretmenimiz eğitim öğretim başı yaptı.”

Aslan Korkmaz, yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili yayınladığı mesajda ise şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Öğrenciler;

Yaşadığımız günün en anlamlı varlıkları ve geleceğimizi sahiplenme durumunda olan sizlersiniz. Okulu güzelleştiren, öğrencilerin arkadaşlık ve dostlukları ile öğretmenlerin öğrencilerde birikmiş olan sevgi ve hasretleridir. Güzelce ve emek harcanarak sizler için hazır hale getirilmiş okullarımızın hakkını vererek bu yılı tamamlayacağınıza inanıyoruz. Ümit ediyoruz ki; derslerinize çalışarak, öğrenerek ve okumayı severek okul hayatınızı tamamlayacaksınız. Bugün bizler için nasıl değerliyseniz yarının yetişkini olacağınız dünya içinde kıymetli bir insan haline geleceksiniz.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Sizlerin emeği, öğrencilerimizin bu kutlu yürüyüşlerinin vazgeçilmezidir. İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınızın karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum. Bu doğrultuda öğrenci merkezli sosyal sorumluluk projelerinin, öğretmenlerin ilgi ve gayreti ile öğrenme ortamlarını daha verimli hale getiren her türlü projenin destekçisi ve takipçisi olmak isteğimizi, bu alandaki heyecan ve kararlığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kıymetli Okul Müdürü Arkadaşlarım;

Okullarınızı bulunduğu sosyal ve mahalli yapının ortasına bir kültür merkezi olarak yerleştirme gayretinizi, öğretmenler ve öğrenciler için mutlu olacakları ve sevecekleri bir okul iklimi ve güven ortamı inşa etme çabası içerisinde olduğunuzu, bizler takdirle velilerimiz ise şükranla izlemektedir. Bu doğrultudaki artarak devam eden çabanızı, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlama gayret ve heyecanınızı gururla açıklamak istiyorum. Daha çok paylaşmak, örnek olacak uygulamaları çoğaltmak, görüşmek, daha çok okumak, sürekli kendimizi yenileme ve geliştirme çabası içerisinde yürümek bizim vizyonumuz geleceğe bakışımız olmuştur. Bu cümleyi ayakları yere sağlam basarak kurma fırsatını bana çalışmalarınızla verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. 

Değerli Anne ve Babalar;

Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum. Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür ve kendimizi bu konuda sorumluluktan sıyrılmadan dört elle çocuğun eğitimine adadığımızda, bunun katkısını ilk görecek olan anne - baba olarak yine bizler olacağız.

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

Okullar bilginin aktarılıp öğrencinin hamal yığınları arasında ezildiği yerler değildir. Okullar sürekli öğrenerek canlı kalabilmeyi öğrendiğimiz yerlerdir. Doğru bilgiye, doğru ve sağlıklı yollardan ulaşmanın yeni nesillere kazandırıldığı yerlerdir. Okullar; en önemli kaynağımız olan insan unsurumuzun hazır ve nitelikli hale getirildiği yerlerdir.

Aramıza yeni katılan anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Yaklaşık 26 Bin öğrencisi ve 1500´e yaklaşan eğitimci kadrosu ile Bodrum da geçen yılın daha iyisi olacak bir eğitim-öğretim yılını geride bırakmayı diliyorum.

Okullarımıza ve eğitim-öğretime gösterdiği ilgi ve duyarlılık için her zaman yanımızda oaln sayın kaymakamımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Okullardaki öğrenme ortamlarını ve okul bahçelerini güzelleştiren, okullarımızdaki boya ve tamirat işlerini yaz boyunca bir program dâhilinde gerçekleştiren belediye başkanımıza, denetimli serbestlik müdürlüğümüze, Bodrum´daki öğrenci velilerimize ve çok değerli hayırseverlerimize, şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Sözlerimi burada bitirirken, yeni eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim. Hepinize saygılarımı sunuyorum.”