2. Kuruluş Yıldönümünü Kutladılar

Bodrum İYİ Parti İlçe Teşkilatı, partinin 2’nci kuruluş yıldönümünü pasta keserek kutladı. 

2. Kuruluş Yıldönümünü Kutladılar

Bodrum İYİ Parti İlçe Teşkilatı, partinin 2’nci kuruluş yıldönümünü pasta keserek kutladı. 

İlçe Başkanı Nevzat Kanber ve çok sayıda partilinin katıldığı etkinlik, Konacık Mahallesi’ndeki parti binasında yapıldı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Kanber, şu ifadelere yer verdi:

“2 yıl önce bugünlerde türlü engelleme ve iftiralarla bir Cesurlar Hareketi olan, ambleminde güneşin olduğu İYİ Parti Türk siyasi hayatına adımını attı. Bu iki yılda bir baskın genel, bir de yerel seçim yaşadık. Partimizi seçime sokmamak için türlü zorluklar çıkardılar. Maddi zorluklar içerisinde  hep aynı azim ve inançla bu cesurlar hareketi istediğini aldı. Artık emekleme dönemi de bitti. Sonucunda İYİ Parti Türk siyasetinde umutların tükendiği bir noktada, Genel başkanımız Meral Akşener’in cesaretiyle, onun liderliğinde bugün 2 yılını kutluyor. İYİ Partinin kuruluş sürecinden bugüne değin çocuklarımızın ve gençlerimizin umudu olduk" dedi. 

Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi ve Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Bugün burada olmak, 2 yıl önce İYİ Parti’nin kuruluşunda yaşadığımız heyecanı bize bir kez daha yaşattı. Partinin kurulduğu günleri hatırlıyorum. İl Başkanımız İncilay Hanım bana Bodrum’un Kurucu İlçe Başkanlığını teklif ettiğinde bunu büyük bir gururla kabul etmiştik. Olmayan bir partinin bir ilçede yapılanmasının gerçekten ne kadar zor olabildiğini de o aşamada gördük. Belki dönemin gereği olarak o kadar fazla siyasi ya da başka sebeplerden dolayı engeller çıkarılmasaydı biraz daha işimiz kolay olabilirdi. O dönemde Mehmet Tosun Başkanımızın ofisi Bodrum İlçe Başkanlığının ilk merkezi oldu. Çok yoğun bir çalışmaya girdik. Ortak kaygısı Cumhuriyet olan, Atatürk İlke ve İnkılapları’nın hayat felsefesi olarak benimsemiş bir grup insan bir araya geldi. Memleket sevdalısıyız. 2 yılda Bodrum özelinde de Türkiye genelinde de bu parti 2 tane önemli seçim geçirdi. Bana göre her ikisinden de alnının akıyla çıktı.”

Genel merkezdeki yeni görevinin Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcılığı olduğunu dile getiren Mehmet Tosun ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Bu partinin kuruluşunda emek var, bu partinin kuruluşunda inanç var. Bu partinin kuruluşunda bugün bize dayatılan yönetim sistemine, basiretsizliğe karşı dur demek var. ‘Biz bir çıkış yolu yakalayacağız’ diyen insanların birlik ve beraberliği var. Dün gibi hatırlıyorum; parti kurulduğunda genel merkez binasına ilk adım atan arkadaşlarınızdan bir tanesiyim. Bugün İYİ Parti Türk demokrasisinde, Türk siyasi hayatında varlığını kabul ettiren, meclisteki 40 milletvekiliyle, belediyeleriyle, ilçe ve il teşkilatlarıyla, siz değerli üyeleriyle siyaset üreten, toplum meselelerine vakıf ve iktidara yürüyen bir partiyiz. Bunu net söylüyorum. Bodrum penceresinden baktığınız zaman yeni kurulmuş bir parti, Şahbaz Başkanımın öncülüğünde burada hemen kuruluşumuzu tamamladık ve ilk girdiğimiz seçimde yüzde 13 oy aldık. Sonra Millet İttifakı kuruldu ve ittifak içerisinde ilçede ayrı ayrı seçime girmemize rağmen yüzde 35 oy aldık. Yani bunun anlamı şu; Bodrum’da sokakta gezen, Bodrum’da yaşayan her 3 vatandaştan birinin oyunu almış bir siyasi partinin mensuplarıyız. Meseleyi böyle değerlendirelim. İYİ Parti Bodrum’da da ülke genelinde de emin adımlarla yoluna devam ediyor. Benim seçimden sonra genel merkezde Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Şahsım turizmden sorumlu. Partimizin önümüzdeki dönemde turizm politikalarını şekillendirmesini ve altyapısını oluşturuyoruz. Benim gibi bir yığın çalışan arkadaşımız var. Son yaptığımız tüzük kurultayından sonra artık partimiz kurumsallaşıyor, genel başkan yardımcılıkları tamamen ortadan kalktı ve başkanlıklar kuruldu. Her başkan arkadaşımızın altında da başkan yardımcılıkları var.”

Konuşmaların ardından İlçe Başkanı Nevzat Kanber ve partinin kadın üyeleri pastayı kesti.