10 Aydır Onarılmayı Bekliyor!

Aşırı yağışın etkisiyle geçen kış 3 otomobilin üzerine yıkılan istinat duvarı, hala onarılmadı.

10 Aydır Onarılmayı Bekliyor!

Aşırı yağışın etkisiyle geçen kış 3 otomobilin üzerine yıkılan istinat duvarı, hala onarılmadı. Mahalle sakinleri yol kenarındaki yıkık duvarın tehlike arz ettiğini ifade ederek gerekli onarımın bir an önce yapılmasını istiyor. 

Geçen 21 Ocak’ta Yakaköy Çilek Sokak’taki bir sitenin istinat duvarı, yağışla birlikte sabahın erken saatlerinde çöktü. Sabah saat 05.30 civarında büyük bir gürültüyle çöken duvar, duvarın hemen dibinde park halinde bulunan 3 otomobilin üzerine yıkıldı. Maddi hasarla atlatılan olayın üzerinden yaklaşık 10 ay geçmesine rağmen duvar hala onarılmadı.

Özel mülk olduğu için site sakinleri tarafından yapılması gerektiği ifade edilen duvarın tehlike arz ettiğini dile getiren kimi mahalle sakinleri ise yeni yağışlarla duvarın kalan kısımlarının, hatta evlerin bile yıkılma riski ile karşı karşıya olduğunu ifade ediyor. 

Öte yandan Kent Haber’in edindiği bilgilere göre, site sakinlerinin kendi özel mülkleri içerisindeki duvarın Bodrum Belediyesi tarafından yapılması için uğraş verdikleri ve duvarın bu yüzden bugüne kadar onarılamadığı öğrenildi.