30°
Hava Durumu
Hissedilen : 30°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1010 hPa
Ruzgar : 1.9 Km/S - KD
Nem : 43%
canlı izle
SGK İLE TEK ANLAŞMALI HASTANE
Tarih: 14/11/2008
Kaynak: Kent Haber
SGK İLE TEK ANLAŞMALI HASTANE
Milas'ta bulunan Özel İzan Hastanesi Bodrum Yarımadası ile Milas çevresinde SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı ile anlaşmalı tek hastane olarak hizmet veriyor. Milas'ın Hayıtlı Mahallesi Atatürk Bulvarı no 21'de bulunan İzan Hastanesi, SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı ile yaptığı anlaşmalarla bu kurumlara üye olan kişilere SSK hastaneleri ile aynı statüde ayrıca en son teknoloji cihazları ve kaliteli sağlık personeliyle hizmet veriyor.
1 Temmuz'dan itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu'nun özel hastanelerin alacağı fark ücretlerine bir kısıtlama getirdiğini ve kurumun ödediği bedelin %30'u ile kısıtladığını belirten hastanenin Genel Cerrahi Uzmanı Genel Koordinatör Op. Dr. İbrahim Özman şöyle konuştu :
"Bu, özel hastaneler için oldukça ağır bir yük. Çünkü devletin ödediği bedeller üzerinden bu hizmeti vermek son derece güç. Bu nedenle Bodrum'daki iki değerli özel hastanemiz turizme de hizmet verdiklerinden bu sistemin dışında kaldılar. Ancak biz Milas'ta daha çok yerel halka hizmet veren bir hastane formatında olduğumuz için, bu hizmeti tüm zorluklarına rağmen vermeye karar verdik."
Yarımada'daki SGK ile anlaşmalı tek özel hastane olarak oldukça yoğun bir hasta potansiyellerinin olduğunu belirten Op. Dr. Özman, Bodrum Yarımadası'nda da çok sayıda hastanın geldiğini söyledi. Özman, "Hastanemizde Bağkur, SSK, Emekli Sandığı ve devlet memurları anlaşmalı olarak bakılmaya devam ediyor." dedi.
Yoğun bakım ünitesinin SGK ile anlaşmalı olarak hizmet vermeye devam ettiğini kaydeden Özman, "Yeni çıkan Sağlık Uygulama Tebliği uyarınca biz acil servisimize başvuran hastalardan ve yoğun bakıma gelen hastalardan herhangi bir ilave ücret almıyoruz. Bunun dışında yine polikliniğimize başvuran hastalardan da SGK'nın verdiği kısıtlamalar uyarınca %30 oranında fark alınmaktadır. Bu da yaklaşık 8 - 10 YTL civarında bir muayene ücreti farkıdır. Yine bir takım tetkiklerde de tetkik bedelinin %30'u kadar fark ücreti alınmaktadır." dedi.
Özel İzan Hastanesi Genel Cerrahi, Dahiliye, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Kardiyoloji, Dermatoloji, Üroloji, Ortopedi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kulak Burun Boğaz, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göz, Diş, Psikiyatri, Acil Servis olmak üzere tüm klinik branşlarda, kendi uzmanlık alanlarında en iyisi olan hekimler ve sağlık personeliyle hizmet vermeye devam ediyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30