19°
Hava Durumu
Hissedilen : 19.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - BGB
Nem : 68%
canlı izle
YAZ YANGINLARI SIKLAŞMAYA BAŞLADI!
Tarih: 28/06/2018
Kaynak: Kent Haber
YAZ YANGINLARI SIKLAŞMAYA BAŞLADI!
Yaz aylarıyla birlikte otluk ve makilik alanlarda çıkan yangınların sayısında artış gözlenmeye başladı. Bugün de Bodrum’un Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde otluk alanda yangın çıktı. Yerleşim yeri ve mandalina bahçelerine yakın bir alanda çıkan yangın büyümeden söndürüldü.

Bugün öğleden sonra Hortma Caddesi'ndeki otluk bir alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı. Rüzgarın da etkisiyle büyüme eğilimi gösteren yangını fark eden vatandaşlar, itfaiye ekiplerine haber verdi. Tarla sahipleri ve vatandaşlar da ekipler gelene kadar alevlere tarım aletleri, bahçe hortumları ve kovalarla müdahale ederek alevleri söndürmeye çalıştı. Kısa süre sonra bölgeye gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri de yangına müdahale etti. Vatandaşlar da itfaiyenin çalışmalarına destek verdi.

Evlere ve mandalina bahçelerine yakın bir alandaki yangın daha fazla büyümeden söndürüldü. Yangında 5 dönümlük otluk alan ve alandaki ağaçlar zarar gördü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
erol börtlüce
28/06/2018
Yangın
Otlar yakıldı arazi temizlendi
Erol börtlüce
28/06/2018
Yaz yangını
Otlar yandı arazi temizlendi..alan imara açılabilir

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30