17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.8°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Dogu
Nem : 94%
canlı izle
BODRUMLU ŞOFÖRLERDEN ULAŞIMDA DÖNÜŞÜM TEŞEKKÜRÜ
Tarih: 25/05/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUMLU ŞOFÖRLERDEN ULAŞIMDA DÖNÜŞÜM TEŞEKKÜRÜ
Bodrum’da faaliyet gösteren 10 Özel Toplu Taşıma Kooperatifin Başkanları, Muğla Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı “Ulaşımda Dönüşüm” projesinden duydukları memnuniyet nedeniyle, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasından bu yana başlangıçta tepkilerle karşılanan ulaşım politikaları, şimdilerde şoför esnafının takdirini kazanmaya başladı. İl genelinde toplu taşıma araçlarının denetimli halk otobüslerine dönüşmesi yüzde 96 oranında tamamlanırken, şoför esnafı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretlerinde bulunmaya, dönüşümden duydukları memnuniyeti dile getirmeye devam ediyor. Son olarak Bodrum'da faaliyet gösteren 10 Özel Toplu Taşıma Kooperatif Başkanları ve yöneticileri, Başkan Gürün’ü makamında ziyaret ederken ulaşımda kendilerine sağlanan destekler nedeniyle teşekkür etti.

“ULAŞIMDA DÖNÜŞÜM PROJESİ ÇOK YARARLI OLDU”

Ziyaretçilerden Bodrum Mumcular Özel Toplu Taşıma Kooperatif Başkanı Kadir Başol, Ulaşımda dönüşümün ilk evrelerinde tam olarak yapılmak istenileni anlayamadıklarını ancak zaman geçtikçe yararlı bir uygulama olduğunu gördüklerini söyledi. Başol “Ankara’da şoförler arasında yapılan toplantıya katıldığımızda şoför arkadaşlarımızla sohbet etme fırsatı bulduk. Burada gördük ki yerel yönetimler ve şoför esnafı arasında bir anlaşmazlık var. Yerel yönetimlerin ulaşımda yaptıkları uygulamalar birçok şehirde şoför arkadaşlarımız mağdur olmuş. Bizim aklımıza hemen Başkanımız Osman Gürün geldi ve Allah razı olsun dedik. Çünkü Muğla ulaşımında uygulanan kurallar hem şoför esnafına hem de vatandaşa yarar sağlıyor. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“ULAŞIMDA ŞOFÖR ESNAFIMIZLA BİRLİKTE HAREKET EDİYOR, VATANDAŞIMIZIN MEMNUNİYETİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ.”

Ziyaret sırasında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’da çalışan tüm esnafın hakkını korumak için ellerinden geleni yaptıklarını ancak bunu yaparken vatandaşın memnuniyetini de düşündüklerini vurguladı. Başkan Dr. Osman Gürün, “Ulaşımda dönüşüm konusunda ilk bu uygulamayı yürürlüğe koyduğumuzda birçok kişiden tepkiler aldık. Ancak şu an sistem oturdu ve bu sistemden hem halkımız, hem de şoför esnafımız memnun. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak tüm esnafımızın çıkarlarını koruyor ve onların evlerine ekmek götürebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bunun en önemli şartı esnaflarımızın özellikle de şoförlerin bir kamu görevi yaptığını unutmadan, halka en iyi şekilde hizmet vermesidir. Vatandaşlarımızın memnuniyeti çok önemlidir. Saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde her türlü sorunların üstesinde gelebiliriz. Özellikle yanlış anlaşılmaların çok yaşandığı ulaşım konusunda siz şoför esnafının memnun olması bizleri de çok memnun etti. Tüm esnafa halkımızın çıkarları doğrultusunda gerekli desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN ÖDÜLLÜ PROJESİ ULAŞIMDA DÖNÜŞÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde yürütülen ve birçok şehir tarafından örnek alınan “Ulaşımda Dönüşüm” projesi, dünyanın önde gelen ulaşım kongrelerinden olan Transist Ulaşım Kongresinde birincilik ödülü kazanmıştı. Muğla genelinde yüzde 96 sağlanan ulaşımda dönüşümden vatandaşlar ve şoför esnafının memnuniyeti yanında Türkiye genelinden de proje örnek alınmaya devam ediyor. Balıkesir, Samsun, Ordu, Ankara, Van, Hatay’dan heyetler Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek ulaşımda dönüşümün nasıl uygulandığı hakkında bilgi aldı.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Demir Aksu
28/05/2018
“Bodrum’un fişi çekilmek üzere, herkes bir an durup düşünmeli!”
Gayriresmi verilere göre yerleşik nüfusu 250 bine dayandı, Bodrum bugün şehir olsa Erzincan, Gümüşhane, Tunceli gibi 15 şehri geride bırakacak. Başta istanbul, büyük şehirlerden hızla göç almaya da devam ediyor. Üstelik bu nüfus emeklilerden değil gençlerden oluşuyor. Neler olduğunu gözlemlemek için Bodrum Yarımadası’nda dört gün geçirdik. Aktivist, emlakçı, belediye yetkilisi, yeni göç edenler ve yıllardır burada yaşayanlarla konuştuk. Anladık ki aslında haberimizin konusu istanbul’dan Bodrum’a değil, istanbul’dan istanbul’a göçün hikâyesi... insanlar her ne kadar doğa, huzur ve sakin hayat için burada yaşamayı tercih ettiklerini söyleseler de şehirde alıştığı özel hastanesini, kolejini, AVM’sini de istiyor; gelenlerle birlikte bunların sayısı da artıyor. Peki Bodrum bundan sonrasını, hatta bu kadarını kaldırabilecek halde mi? Çevre aktivistleri uyarıyor: “Bodrum’un fişi çekilmek üzere, herkes bir an durup düşünmeli!”
Ayşe GÜNGÖR
26/05/2018
Nasıl Aldı Anlatayım
CHP ne yaptı söylermisiniz Büyükşehir oldu olalı? CHP sadece dolmuşçuluktan anlıyor da ondan....

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30